دانستنی ها

صفحه اصلی اخبار و مقالات دانستنی ها

هدف از سامانه فرمان قدرت، اطمینان یافتن از هدایت آسان و جهت دهی دقیق خودرو در هنگام راندن خودرو است. سامانه فرمان قدرت با استفاده از هدایت بخشی از نیروی موتور به سمت یکی از چرخهای جلو، به فرمان دادن خودرو کمک می کند. با استفاده از سامانه هیدرولیک، فرمان قدرت با پمپی موتور تمسه ای فشار لازم را تولید می کند. این فشار هیدرولیک بوسیله پمپ چرخ دنده ای تولید می شود که این پمپ با استفاده از نیروی موتور خودرو کار می کند.

ادامه مطلب

هر احتراقی که درون موتور اتفاق می افتد نیاز به هوا دارد. بدون هوا سوخت نمی سوزد و در نتیجه نیروی مورد نیاز تولید نمی شود. به علاوه هوا باید تمیز باشد، در غیر اینصورت گرد و غبار و آلودگی وارد موتور شده و کارآیی آن را کاهش می دهد، باعث خوردگی بدنه موتور می شود و طول عمر خودرو را کم می کند. وقتی که هوای کافی وارد موتور نشود، فشار بیشتری به موتور وارد می شود.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

10 نکته در خرید خودرو

مهمترین نگته در خرید ماشین این است که ابتدا قبل از چرخ زدن در نمایندگی های مختلف مشخص کنید که چه می خواهید. این کار موجب این می شود که سردرگم نشوید. ما چند نکته دیگر جهت سهولت در خرید به شما خواهیم گفت.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

فرمان برقی چیست؟

بعضی از خودروها دارای فرمان برقی هستند. این سیستم فرمان خطرناک نیست؟ اگر به هر دلیلی برق خودرو قطع شود فرمان از کار می‌افتد؟ آنچه از آن به‌عنوان فرمان برقی یاد می‌کنید در اصل «سیستم کمکی برقی فرمان» است و به این معنی نیست که فرمان خودرو از طریق نیروی برق به چرخش در می‌آید.

ادامه مطلب

در دنیای مدرن هیچ کسی گم نمی‌شود زیرا هر چیزی که بر روی زمین وجود دارد شناسایی شده است و این عمل با کمک سیستم‌های شناسایی ماهواره‌ای و به عبارت دیگر کامپیوترهای مختلف انجام شده و سود آن به بشر می‌رسد. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

همه‌ی ما می‌دانیم که یکی از دوست‌داشتنی‌ترین مسافرت‌ها، مسافرت با خودروی شخصی می‌باشد. در این متن نکات مهمی را که لازم است قبل از شروع سفرتان رعایت کنید، یادآوری می‌کنیم. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

با توجه به این که این روزها انواع خودروهای مجهز به گیربکس‌های اتوماتیک در بازار کشورمان جولان می‌دهند، این مقاله را با اهداف آشنایی بیشتر با انواع جعبه‌دنده‌های اتوماتیک گردآوری کرده‌ایم.با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

آیا تا به حال با مشاهده‌ی یک خودرو به این فکر کرده‌اید که این خودرو اولین بار چگونه طراحی شده است؟‌یا ایده‌ی اولیه‌ی آن به چه شکل بوده است؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی مراحل مختلف طراحی خودرو از شروع ایده‌ی اولیه تا تولید نهایی بپردازیم. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

تکامل سیستم روشنایی در یک قرن اخیر

از شما برای دیدن مقایسه‌ای تصویری از تکامل و تفاوت سیستم روشنایی خودروها در یک قرن اخیر دعوت می کنیم که توسط مهندس‌های شرکت فورد آزمایش شده‌اند. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

ماه اسفند که از راه می‌‌رسد همگی ناخودآگاه و به‌طور خودکار به تکاپو می‌‌افتند. اگر از ما بخواهید خواهیم گفت که در روزهای پایانی سال به فکر خرید خودرو نباشید برای همین نیز دلایل خود را ارائه می‌‌دهیم تا کاملاً متقاعد شوید. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب