دانستنی ها

صفحه اصلی اخبار و مقالات دانستنی ها

در دنیای مدرن هیچ کسی گم نمی‌شود زیرا هر چیزی که بر روی زمین وجود دارد شناسایی شده است و این عمل با کمک سیستم‌های شناسایی ماهواره‌ای و به عبارت دیگر کامپیوترهای مختلف انجام شده و سود آن به بشر می‌رسد. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

همه‌ی ما می‌دانیم که یکی از دوست‌داشتنی‌ترین مسافرت‌ها، مسافرت با خودروی شخصی می‌باشد. در این متن نکات مهمی را که لازم است قبل از شروع سفرتان رعایت کنید، یادآوری می‌کنیم. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

با توجه به این که این روزها انواع خودروهای مجهز به گیربکس‌های اتوماتیک در بازار کشورمان جولان می‌دهند، این مقاله را با اهداف آشنایی بیشتر با انواع جعبه‌دنده‌های اتوماتیک گردآوری کرده‌ایم.با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

آیا تا به حال با مشاهده‌ی یک خودرو به این فکر کرده‌اید که این خودرو اولین بار چگونه طراحی شده است؟‌یا ایده‌ی اولیه‌ی آن به چه شکل بوده است؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی مراحل مختلف طراحی خودرو از شروع ایده‌ی اولیه تا تولید نهایی بپردازیم. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

تکامل سیستم روشنایی در یک قرن اخیر

از شما برای دیدن مقایسه‌ای تصویری از تکامل و تفاوت سیستم روشنایی خودروها در یک قرن اخیر دعوت می کنیم که توسط مهندس‌های شرکت فورد آزمایش شده‌اند. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

ماه اسفند که از راه می‌‌رسد همگی ناخودآگاه و به‌طور خودکار به تکاپو می‌‌افتند. اگر از ما بخواهید خواهیم گفت که در روزهای پایانی سال به فکر خرید خودرو نباشید برای همین نیز دلایل خود را ارائه می‌‌دهیم تا کاملاً متقاعد شوید. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

کدام خودروها را نباید کارواش برد؟

در جدیدترین گزارشی که ISQI ارائه کرده است، خودروهایی را که در دی‌ماه تولید کرده، بررسی کرده است و در میان پنجاه‌ویک خودرویی که تولید کرده است، نوزده خودرو با مشکل نفوذ آب مواجه بوده‌اند.در آخرین گزارشی که از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران درباره‌ی سطح کیفیت تولید خودروهای سنگین و سبک وزن در دی امسال منتشر شد، عملکرد‌های منفی کیفیت تولید خودروها در آخرین بروز رسانی بررسی و نقل شده است.

ادامه مطلب

بدون شک هر وسیله الکترونیکی و مکانیکی نیاز به نگهداری دارد تا با گذشت زمان، از کیفیت و کارایی آن کاسته نشود. خودرو نیز از این قاعده مستثنا نبوده و سهل انگاری در امر نگهداری اتومبیل حتی می تواند به قیمت جان مالک و سرنشینان آن تمام شود و تنها با رعایت چند نکته جزئی می توان از بروز خسارات مالی و جانی، جلوگیری کرد.

ادامه مطلب

اگر شما قصد خرید یک خودرو جدید را داشته باشید، ممکن است موتور و پیشرانه خودروی موردنظر شما با عباراتی مانند توربو (Turbo) و یا موتور مجهز به سیستم توربوشارژر (Turbocharged Engine) توصیف شده باشد. این بدان معنی است که موتور این خودرو از یک سیستم کمکی افزایش قدرت به نام توربوشارژر (Turbocharger) استفاده می کند. توربوشارژر در واقع یک قطعه اضافی است که بر روی موتور خودرو نصب شده و نیروی حاصل از گازهای خروجی از سیستم اگزوز را بازیابی می نماید. با استفاده از این روش هدر رفت انرژی کاهش یافته و نیروی تولید شده توسط موتور نیز افزایش می یابد.

ادامه مطلب

تعدادی از خودروهای موجود در بازار مجهز به سیستم انتقال قدرت جدید شده اند که با نام CVT یا تک دنده شناخته می شوند. در این نوشته قصد داریم به بررسی خلاصه و اجمالی این سیستم انتقال قدرت جدید که Continuously variable transmission نام دارد بپردازیم.

ادامه مطلب