موتورسیکلت هارلی دیویدسون سفارشی هارد راک کافه لرزه بر اندام کراکوف می اندازد!

شرکت لهستانی Game Over Cycles مدل جدید و سفارشی خود را ارائه کرد. این مدل بر اساس المان های موسیقی طراحی و ساخته شده است. این موتورسیکلت بر اساس سفارش کلاب هارد راک کافه (Hard Rock Cafe) شهر کراکف (Krakow) لهستان ساخته شده است. این شرکت با بازطراحی مدل هارلی دیویدسون اسپرتستر 883  (Harley Davidson Sportster 883) این موتورسیکلت خاص را طراحی کرده است. شرکت Game Over Cycle پیش از این نیز با طراحی مدل هایی همچون مدل بیهموث (Behemoth) برای گروه موسیقی متال لهستانی بیهموث (Behemoth) توانایی خود را در ساخت موتورسیکلت هایی از این دست ثابت کرده بود.

به گفته استانیسلاو میژکوفسکی (Stanislaw Myszkowski) مدیر شرکت موتورسیکلت سازی Game Over Cycles این مدل سفارشی و مسابقه ای هارلی دیویدسون ساخته شده تا نشان دهد هنگامیکه دنیاهای موسیقی و موتورسیلکت با هم همکاری کنند، چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی اضافه می کند: "در طراحی اینگونه موتورهای پرقدرت هیچکدام از جزئیات اتفاقی نیستند. ایده ساخت و طراحی هر کدام از قطعات این موتورسیکلت و نحوه قرارگیری آنها بر اساس دلیل و منطقی خاص و متناسب با ذات این موتورسیکلت بوده است. برای انجام چنین کاری به ایده پردازی خلاقانه و ارائه راه حل هایی نا متعارف نیاز است که تیم طراحی Game Over Cycle به بهترین وجه ممکن آنرا به انجام رسانده و این موتورسیکلت خاص و پرقدرت را تولید کرده اند."

تقریبا تمامی قطعات این موتورسیکلت اعم از بدنه، خروجی های اگزوز، قاب پیشرانه و چرخ ها نسبت به مدل استاندارد هارلی دیویدسون اسپرتستر 883 تغییر پیدا کرده اند و رنگ و بوی موسیقی و راک اند رول (Rock & Roll) را بخود گرفته اند. قطعاتی که بر اساس المان های موسیقی طراحی شده اند، نه تنها ظاهر زیبایی دارند، بلکه هرکدام دارای کاربرد مختص بخود بوده اند و تنها قطعات تزئینی بحساب نمی آیند.

در واقع تنها بخشی از این موتور سیکلت که بدون تغییر مانده پیشرانه آن است. این پیشرانه همان پیشرانه استاندارد مدل اسپرتستر 883 بوده که در سال 2004 میلادی به دنیای موتورسیکلت معرفی شده است. این موتورسیکلت مجهز به یک پیشرانه 883 سی سی دو سیلندر با زاویه 45 درجه بوده که توانایی تولید گشتاوری معادل 93 نیوتون متر را دارد. این قدرت با استفاده از یک جعبه دنده 5 سرعته به چرخ عقب این موتورسیکلت منتقل می گردد.

حال می پردازیم به تغییراتی که شرکت Game Over Cycles بر روی بدنه این موتورسیکلت انجام داده است. بازوی عقب این موتورسیکلت به شکل فرت برد (Fretboard) یا دسته گیتار ساخته شده است. رینگ های توپر سیاه رنگ 16 اینچی این موتورسیکلت نیز که بصورت شیاردار طراحی شده اند، یادآور طرح صفحه های موسیقی (Vinyl) گرامافون های قدیمی است.

فیلتر هوای نصب شده در بخش جانبی موتور این هارلی دیویدسون نیز با الهام از میکروفون های کلاسیک و قدیمی طرح Shure Unidyne طراحی شده اند. سیستم کوئل این موتورسیکلت نیز شبیه به بدنه گیتار طرح استرات (Strat Guitar Body) به همراه دسته لرزاننده صدا (Tremolo) طراحی شده است. از این دسته برای تنظیم فشار ورود سوخت به موتور استفاده می گردد. باتری این موتورسیکلت نیز با الهام از طرح آمپلی فایر گیتار ساخته شده است.

خروجی اگزوز این مدل از هارلی دیویدسون سفارشی نیز با الهام از ساز ساکسیفون ساخته شده است. دکمه های روی بدنه این اگزوز طرح ساکسیفون به منظور تغییر صدای خروجی از اگزوز ساخته شده اند. بر روی زین و صندلی چرمی این موتورسیکلت نیز اثری از دنیای موسیقی راک اند رول قرار گرفته و قسمت هایی از نت های ترانه بزرگراهی تا جهنم (Highway to Hell) گروه بریتانیایی AC/DC حک شده است. درجه های فشار روغن و سرعت سنج نیز بر اساس دستگاه های ساخت قهوه ساخته شده اند که لوگوی کلوب هارد راک بر روی آنها قرار گرفته است.

این موتورسیکلت همچنین موفق به دریافت جایزه بهترین موتورسیکلت به انتخاب مردم در کلاس اسپرتستر  و بهترین هارلی سفارشی در نمایشگاه موتورسیکلت اروپا در سال 2016 نیز شده است.

نویسنده: یاور قاسمی

منبع: newatlas