استون مارتین مدل ونکوئیش S جدید، قوی تر و سریع تر از قبل می شود!

مدل ونکوئیش (Vanquish) شرکت خودروسازی استون مارتین بالاخره توانست نشان S قرمز رنگ این کمپانی انگلیسی را بدست آورد. این بدان معناست که این مدل جدید با ایجاد تغییراتی جزئی در فرم بدنه، سرعت، سیستم تعلیق و تجهیزات و ادوات داخلی روبرو شده است.

نمای جلویی استون مارتین ونکوئیش S جدید طراحی تهاجمی تری داشته و دیفیوزر (Diffuser) عقب نیز حالت اسپرت تری را نسبت به مدل قبلی دارد. سپر جلویی و دیفیوزر عقب هردو از جنس فیبر کربن هستند و موجب کاهش فشار هوا در قسمت جلویی خودرو می شوند. چهار خروجی اگزوز نیز که در دو قاب مثلثی شکل قرار گرفته اند به هرچه بیشتر وحشی شدن نمای عقبی استون مارتین ونکوئیش S می افزایند. البته برای علاقمندان دریچه های هوای روی در موتور (Hood) نیز با فیبر کربن ساخته شده و تایرهای آن بر روی رینگ های سفارشی با 5 شاخه دوبل قرار می گیرند. استون مارتین ونکوئیش S با رنگ های زیبای آبی، بنفش و زرد به بازار عرضه می گردد.

موتور 12 سیلندر خورجینی 6 لیتری با استفاده از بلوک های آلومینیومی این خودرو با افزایش 12 اسب بخاری نسبت به مدل قبلی روبرو شده و قدرت تولیدی موتور را به رقم 580 اسب بخار رسانده است. استفاده از مانیفولدهای بزرگتر و سیستم تنفس آزاد موجب آن شده که لذت فشردن پدال گاز و شتابگیری در این خودرو بیشتر و بیشتر گردد.

استون مارتین ونکوئیش S مجهز به یک جعبه دنده 8 سرعته تاچ ترونیک 3 (TouchTronic III) بوده که موجب تعویض دنده نرمتر و سریعتر نسبت به مدل های قبلی شده است. تغییرات این خودرو به همین جا ختم نشده و سیستم تعلیق و کمک فنرها نیز برای سواری بهتر و لذت بخش تر بهینه سازی شده اند.

استون مارتین ونکوئیش S در زمان کمتر از 4 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت رسیده و سرعت نهایی آن نیز در حدود 200 مایل بر ساعت (320 کلومتر بر ساعت) اعلام شده است.

داخل کابین استون مارتین ونکوئیش S نیز مانند نمای ظاهری آن جذاب، کاربردی و متفاوت طراحی شده است. استفاده از فیبرکربن با روکش براق کنسول جلوی این خودرو را بسیار زیبا نموده است. صندلی های این خودرو نیز نیز با استفاده از چرم با کیفیت همراه با دوخت های سفید پوشانده شده اند.

استون مارتین ونکوئیش S در دو مدل کوپه (Coupe) با قیمت 295.000 دلار (معادل 1.1 میلیارد تومان) و وُلانته (Volante) با قیمت 313.000 دلار (معادل 1.15 میلیارد تومان) تولید شده است. بنا بر اعلام کمپانی استون مارتین، مدل های مختلف این خودرو از ماه دسامبر جاری در بازارها عرضه خواهند شد.

شرکت خودروسازی استون مارتین (Aston Martin) در سال 1913 میلادی توسط لیونل مارتین (Lionel Martin) و رابرت بامفورد (Robert Bamford) در شهر لندن کشور انگلستان تاسیس شد. این خودروساز که همیشه به ساخت خودروهای لوکس و مدرن همراه با قابلیت های فنی فوق العاده مشهور است در اکثر سری فیلم های جیمز باند حضور داشته و به عنوان خودروی اصلی این مامور اطلاعاتی بریتانیایی به کار گرفته شده است. از مدل های مشهور و محبوب استون مارتین می توان به مدلهای لاگوندا (Lagonda)، ونتیج (Vantage)، سری DB بخصوص مدل پرقدرت DB9 و DB11 اشاره کرد.

نویسنده: یاور قاسمی

منبع: autoblog