لکسوس Sriracha IS، داغ ترین مدل لکسوس IS در نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس!

از جدیدترین مدل تولید شده توسط شرکت خودروسازی ژاپنی لکسوس (Lexus) با نام سریرارچا IS در نمایشگاه خودرو لس آنجلس رونمایی شد. سریرارچا نام سس بسیار تندی است که از فلفل قرمر تهیه می شود. این مدل از لکسوس که سریراچا IS نام دارد داغ ترین مدل این شرکت بوده که با توجه با نام آن به رنگ قرمز ملایم تولید شده است. استفاده از مضمون سریرچا تنها در رنگ بدنه خلاصه نشده و با استفاده از رنگ قرمز در طراحی غربیلک فرمان خبر از تندی فوق العاده قابلیت های دینامیکی آن داده می شود.

هوی فونگ فودز (Huy Fong Foods) شرکتی است که به تولید سس های تند آسیایی مشغول است. این شرکت از سال 1980 میلادی مشغول به کار بوده و دفتر مرکزی آن در اروین دیل (Irwindale) ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت برای اهداف تبلیغاتی خود یک مدل از خودرو IS لکسوس را انتخاب کرده و برای ایجاد تغییرات ظاهری، آن را به شرکت تقویت خودروی وست کوست کاستومز (West Cost Customs) فرستاده است. شرکت وست کوست کاستومز نیز که با حضور در برنامه تلویزیونی Pimp My Ride شبکه MTV به شهرت رسیده بود، دست به تغییراتی در این خودرو زده است.

از تغییرات انجام شده بر روی ظاهر این لکسوس IS می توان به رنگ خاص قرمز این خودرو که مشابه رنگ سس های تولیدی این شرکت است و حاشیه های سبز رنگ بر روی جلوپنجره، آیینه های جانبی، کالیپرهای (Calipers) ترمز و خروجی اگزوز در عقب اشاره کرد. این رنگ های سبز به همراه رنگ قرمز بدنه به نوعی تداعی کننده رنگ قوطی های سس این شرکت هستند.

کابین لکسوس سریرارچا IS نیز مانند نمای بیرونی آن نیز دچار تغییراتی در راستای اهداف تبلیغاتی شرکت هوی فونگ فودز شده است. وست کوست کاستومز با ایجاد تغییراتی خلاقانه و ظریف از جمله رنگ آمیزی دکمه گرمکن صندلی ها با رنگ قرمز و تزئیین آن با تصاویر شعله مانند از تندی محصولات شرکت هوی فونگ فودز خبر می دهد. این خودرو به مدل رانندگی خاصی به نام سریرارچا در کنار مدل اقتصادی (ECO) نیز مجهز شده است. صندلی ها نیز با استفاده از دوخت های به رنگ قرمز و سبز به نماد شرکت سریرارچا نیز مزین شده اند.

غربیلک فرمان لکسوس سریرارچا IS نیز یکی از جالب ترین بخش های این خودرو بشمار می آید. شرکت وست کوست کاستومز با استفاده از یک مایع خاص شبیه سس های شرکت هوی فونگ فودز ، بدنه فرمان را ساخته و با استفاده از چسب های مخصوص، به آن شکل داده است. بر روی قسمت هایی از آن نیز از روکش چرمی استفاده کرده که با دوخت های سبز آن جعبه محصولات این شرکت را بازسازی می کنند. برای تبلیغ بیشتر محصولات شرکت هوی فونگ فودز، تعداد 43 قوطی از محصولات این شرکت در صندوق عقب لکسوس سریرارچا IS قرار داده شد است.

لکسوس IS 38.000 دلاری (معادی 140 میلیون تومان) با موتور 4 سیلندر مجهز به توربوشارژر خود توانی معادل 241 اسب بخار را تولید کرده و توانایی رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت از حالت سکون را در 6.5 ثانیه دارد. حداکثر سرعت آن نیز 236 کیلومتر است. شرکت وست کوست کاستوم نیز با اضافه کردن تندی اندکی به ظاهر این خودرو، سوزانندگی آن را نیز به مقدار قابل توجهی افزایش داده است!

نویسنده: یاور قاسمی

منبع: autoblog