مدل Beast Alpha شرکت خودروسازی رضوانی طوفان به پا می کند!

مدل Beast Alpha شرکت خودروسازی آمریکایی رضوانی خودرویی متفاوت با دیگر خودروهای گرانقیمت و پرقدرت جهان خواهد بود. این خودرو با وزنی کمتر 900 کیلوگرم توانایی تولید 500 اسب بخار نیرو را دارد. Rezvani Beast Alpha خودرویی است که توانایی به چالش کشیدن بسیاری از خودروهای اسپرت را دارد.

خودروی رضوانی بیست آلفا با ابعادی معادل 4145 میلیمتر طول، 1981 میلیمتر عرض و 1105 میلیمتر ارتفاع، خودرویی است که وزنی برابر با 884 کیلوگرم دارد. این خودرو بسیار عریض بوده و پهنای آن به 1981 میلیمتر می رسد. طراحی ظاهری این خودرو با استفاده از ویژگی های بی نظیر مانند سقف جمع شونده مدل تارگا (Targa) و درهای مدل Sidewinder خود که بصورت کشویی و به سمت جلو باز می شوند، ظاهری فوق العاده زیبا و خاص به آن بخشیده است. رینگ های خودروی Rezvani Beast Alpha نیز 18 اینچی آلیاژی بوده که در صورت تمایل با نمونه های 19 اینچی نیز قابل تعویض هستند. این خودرو بر اساس بدنه لوتوس (Lotus) ساخته شده و تمامی آن از جنس فیبر کربن است. چراغ های این خودرو نیز مجهز به لامپ های LED هستند.

در نمای عقبی نیز دیفیوزر (Diffuser) غول آسای این خودرو قرار داشته و خروجی اگزوز آن نیز که شبیه یک ذوزنقه بوده در میان آن قرار دارد. پیشرانه این خودرو یک موتور 4 سیلندر توربوشارژر و مجهز به خنک کننده داخلی است. این موتور  که ساخت شرکت خودروسازی ژاپنی هونداست، مشابه موتوری است که بر روی آکوراK24 (Acura K24) نصب شده است. این موتور K24 DOHC که 2.4 لیتر حجم دارد توانایی تولید 500 اسب بخار نیرو را دارد.

این قدرت توسط یک گیربکس 6 دنده دستی و یا یک گیربکس سیکوئنشال (Sequential) اتوماتیک به چرخ های این سوپر اسپرت سبک وزن منتقل می شود. این پیشرانه در عرض 3.2 ثانیه با استفاده از گیربکس اتوماتیک و 3.5 ثانیه با استفاده از گیربکس 6 سرعته دستی این خودرو را از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رساند. حداکثر سرعت خودروی Rezvani Beast Alpha نیز معادل 175 مایل بر ساعت (280 کیلومتر بر ساعت) اعلام شده است.

در داخل کابین نیز با یک خودرو کاملا مسابقه ای که توانایی حرکت بر روی جاده های معمولی را نیز داراست روبرو هستیم. این خودرو مجهز به سیستم های CarPlay شرکت اپل و اندروید اتو (Android Auto) نیز بوده که موجب اتصال بدون دردسر گجت های مختلف با سیستم چند رسانه ای این خودرو می گردد. صندلی های Rezvani Beast Alpha با بهترین کیفیت ممکن ساخته شده اند و هیچ اثری از خستگی را در راننده ایجاد نمی کنند.

قیمت این خودرو نیز چیزی در حدود 200.000 دلار (معادل 750 میلیون تومان) اعلام شده است. همانطور که از خودرویی با این قیمت انتظار می رود، خودروی Rezvani Beast Alpha از سیستم گاز و شتابگیری قابل تنظیم بهره می گیرد. شرکت رضوانی در سال 2014 توسط فریس رضوانی (Ferris Rezvani) در ارواین (Irvine) ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. علاقه فریس به خودروهای پرسرعت ریشه در شغل پدر وی که در ارتباط با جنگنده های F4 ایالات متحده بود، دارد. فریس رضوانی سابقه همکاری با شرکت های تولید خودروهای سوپر اسپرتی مانند آستون مارتین (Aston Martin) بریتانیا و فراری (Ferrari) ایتالیا را نیز دارد.

این شرکت اولین مدل خود را در سال 2014 با پلتفرم خودروی آریل اتم (Ariel Atom) به نام Beast تولید کرد. مدل Beast X نیز از دیگر مدل های تولیدی این شرکت تازه تاسیس است.

نویسنده: یاور قاسمی

منبع: motortrend