کادیلاک مدل CT6 هیبریدی قیمت گذاری شد

بنظر می رسد که انتظارها برای عرضه شدن مدل CTS هیبریدی شرکت خودرو سازی کادیلاک به پایان رسیده است. کادیلاک CT6 هیبریدی جدید، یک مدل تازه دیفرانسیل عقب بوده که قرار است در بهار سال 2017 میلادی به بازارهای ایالات متحده عرضه گردد. این خودرو جدید، بازه حرکتی در حدود 400 مایل (640 کیلومتر) را خواهد داشت.

پیشرانه کادیلاک CT6 هیبریدی از دو موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی تشکیل شده است. هر کدام از این موتورهای الکتریکی توان تولید 100 اسب بخار نیرو را دارند. یک موتور 4 سیلندر 2 لیتری نیز در کنار این دو موتور قرار دارد. قدرت نهایی کادیلاک CT6 با استفاده از دو موتور الکتریکی و این موتور بنزینی مجهز به توربوشارژر، به عدد 335 اسب بخار می رسد. گشتاور تولیدی پیشرانه کادیلاک CT6 نیز معادل 585 نیوتون متر است.

در حالتی که باتری های این خودرو در حالت شارژ کامل باشند، کادیاک CT6 هیبریدی توانایی پیمودن مسافتی معادل 30 مایل (50 کیلومتر) را با استفاده از باتری ها خواهد داشت. در این حالت حداکثر سرعتی که این خودرو به آن دست پیدا می کند معادل 78 مایل بر ساعت (125 کیلومتر بر ساعت) خواهد بود.

هنگامیکه باتری ها از حالت شارژ خارج شوند، کادیلاک CT6 هیبریدی مانند دیگر خودروهای هیبریدی عمل کرده و مصرف سوخت آن با استفاده از موتورهای الکتریکی و موتور بنزینی به عدد 65 مایل با هر گالن سوخت (معادل 3.5 لیتر در هر صد کیلومتر) خواهد رسید.

با توجه به گشتاور تولیدی بالای 585 نیوتون متری کادیلاک CT6 هیبریدی، این خودرو در شتابگیری شبیه به مدل کادیلاک CT6 با موتور 6 سیلندر خورجینی 3 لیتری عمل کرده و تنها در عرض 5.2 ثانیه این خودرو را از حالت سکون به سرعت 60 مایل بر ساعت (100 کیلومتر بر ساعت) می رساند. حداکثر سرعت کادیلاک CT6 هیبریدی نیز معادل 150 مایل بر ساعت (241 کیلومتر بر ساعت) اعلام شده است.

در این خودرو از سیستم بازیابی نیروی ترمزها (Regenerative Braking System) نیز استفاده شده و گیربکس آن نیز از تکنولوژی EVT یا سیستم انقال قدرت الکتریکی استفاده می کند.

این خودرو که در بهار سال آینده میلادی برای فروش به بازارها آماده می شود قیمتی معادل 76.000 دلار (معادل 280 میلیون تومان) خواهد داست.

شرکت کادیلاک یکی دیگر از بزرگترین شرکت های خودرو سازی جهان واقع در دیترویت بوده که در سال 1902 تاسیس شده است. این شرکت که تولیداتی لوکس با ایمنی و قابلیت های دینامیکی بالا دارد، یکی از زیر مجموعه های شرکت جنرال موتورز (General Motors) آمریکا بشمار می آید.

منبع: motortrend