شرکت خودرسازی مزدا از نمونه اولیه مدل RT24-P رونمایی کرد

شرکت خودروسازی مزدا (Mazda MotorSport) از خودروی مسابقه ای خود رونمایی کرد. این خودرو که RT24-P نام دارد، برای شرکت در مسابقات دیتونا (Daytona ) طراحی شده است. این مسابقات در ماه فوریه سال آینده برگزار خواهد شد و مزدا RT24-P در بخش خودروهای آزمایشی (Prototype) آن شرکت خواهد کرد. مزدا RT24-P بر روی شاسی Riley MK 30 ساخته شده است. این شاسی توسط شرکت Riley Technologies and Multimatic ساخته شده است. شرکت رایلی از سال 2003 مشغول به طراحی و ساخت شاسی های مختلف برای شرکت های خودروسازی جهان بوده است.

پیشرانه مزدا RT24-P که در بخش میانی خودرو قرار گرفته، یک موتور با نام MZ-2.0 T بوده که در گذشته برای خودروهای مسابقه ای این شرکت کاربرد داشته است. این موتور چهار سیلندر 16 سوپاپه مجهز به توربوشارژر، توانایی تولید 600 اسب بخار نیرو را در دور موتور 8500 rpm  دارد که توسط یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب منتقل می گردد. حداکثر سرعت مزدا RT24-P با توجه به قوانین مسابقه به عدد 190 مایل در ساعت (معادل 306 کیلومتر در ساعت) محدود شده است.

مزدا RT24-P با 4750 میلیمتر طول و 1900 میلیمتر عرض، تنها 930 کیلوگرم وزن دارد. ترمزهای این خودرو نیز ساخت شرکت برمبو (Brembo) با دیسک های کربنی بوده و رینگ های 18 اینچی آن با استفاده از تایرهایی با پهنای 320 میلیمتر  در جلو و 325 میلیمتر در عقب به زمین متصل شده اند. این تایرها از مدل Extreme Contact شرکت تایر سازی آمریکایی کنتینانتال (Continental) هستند و از کیفیت بسیار بالایی برخواردارند. کمک فنرهای مزدا RT24-P نیز از مدل جناقی دوبل بهره می برد. باک بنزین این خودرو نیز  گنجایش 75 لیتر سوخت را دارد.

مزدا RT24-P جدید در ماه ژانویه سال آینده به مسابقات دیتونا رفته و در بخش استقامتی (Endurance) آن، شرکت خواهد کرد. شرکت خودروسازی مزدا در سال 1920 توسط جوجیرو ماتسودا در کشور ژاپن تاسیس شد. این خودرو ساز که به تولید خودروهایی کوچک و متوسط، کم مصرف با توانایی های بالا و قیمت پایین مشهور است مدل های موفقی همچون مدل RX-7 ، RX-8 و سری 6 مزدا را تولید کرده است.

منبع: newatlas