5 اپلیکیشن برای چک کردن وضعیت آلودگی هوا

اگر در شهری مثل تهران زندگی می‌کنید که هوای آن به شدت آلوده است به استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توانید وضعیت کیفیت هوا را بررسی کنید و از سالم یا ناسالم بودن آن مطلع شوید. با ما در موتوتل همراه باشید.

با شروع فصل زمستان، پدیده وارونگی هوا و آلودگی شدید شهرها دوباره گریبان‌گیر شهروندان میشود و مشکلات زیادی را برای آنها به وجود می‌آورد. معمولا در چنین شرایطی توصیه میشود تا برای کارهای غیرضروری از منزل خارج نشوید و اگر مبتلا به بیماری‌های قلبی و تنفسی هستند خود را کمتر در معرض آلودگی قرار دهید. اگر در تهران زندگی می‌کنید احتمالا به جز بررسی وضعیت آب و هوا نیاز به اپلیکیشنی برای چک کردن آلودگی هوا نیز دارید تا وضعیت کیفیت هوا را بسنجید و در صورت خطرناک بودن خود را برای آن آماده کنید.

1: کیفیت هوای تهران

اولین اپلیکیشنی که در روزهای آلوده به درد شما می‌خورد اپلیکیشن رسمی شرکت کنترل کیفیت شهر تهران است. این اپ روزانه شاخص کیفیت هوا و درجه سلامت آن را به شما اطلاع می‌دهد و می‌توانید وضعیت آلودگی مناطق مختلف شهر تهران را با هم مقایسه کنید

2: هوای تهران

اپلیکیشن «هوای تهران» اپ خوش ساختی است که با مراجعه به آن می‌توانید از وضعیت آلودگی و سلامت هوا اطلاع پیدا کنید. مقایسه شاخص آلودگی هوا در هفته و ماه گذشته و قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن است.

3: وضعیت آلودگی هوا

اگرچه اپلیکیشن «وضعیت آلودگی هوا» ممکن است از نظر ظاهری به دل ننشیند، علاوه بر تهران وضعیت آلودگی هوای شهرهای اصفهان و مشهد را به شما نشان می‌دهد. نمایش نمودار آلودگی روزهای اخیر و شاخص آلودگی هوا در مناطق مختلف شهر از جمله اطلاعات تکمیلی است که در اختیار شما گذاشته میشود.

4: Air Quality

در این اپلیکیشن می‌توانید وضعیت آلودگی مناطق مختلف شهر تهران و سایر شهرهای جهان را مشاهده کنید و ببینید آلودگی هوا در چه وضعیتی قرار دارد. امکان مقایسه شاخص آلودگی در روزهای گذشته و پیش‌بینی آب و هوا از دیگر امکانات Air Quality است.

5: AirVisual

اپ AirVisual نسبت به اپ‌های دیگر رابط کاربری بهتری دارد و اطلاعات را مرتب‌تر نشان می‌دهد. در این اپ می‌توانید وضعیت آلودگی هوای مناطق مختلف شهر تهران و سایر شهرهای جهان را تحت نظر بگیرید و حتی رتبه بندی آلوده‌ترین شهرهای جهان را مشاهده کنید.

منبع: تک بوک