ب‌ام‌و طیف گسترده‌ای از شاسی بلندها را عرضه می‌کند که شامل نسخه‌های استاندارد X1، X3، X5 و X7 و نسخه‌های اسپورت تر X2، X4 و X6 می‌باشد. اکثر این خودروها با نسخه‌ی M پرفورمنس هم عرضه می‌شوند و جدیدترین عضو این خانواده نیز سوپر شاسی بلندهای X3 و X4 هستند.


به تازگی ویدئویی تبلیغاتی و تجاری از X3 M منتشر شده است. شاخه‌ی آلمانی ب‌ام‌و در این ویدئو، شاسی‌بلند کامپکت باواریایی ها را خودرویی جذاب و دوستدار شن و ماسه که از کثیف شدن بدنه‌اش ترسی ندارد معرفی کرده است.


البته که X3 M همچنان یک قلب پرفورمنس داشته بنابراین بهترین نمایش خود را روی آسفالت و با شتاب گیری بی‌رحمانه‌اش نشان می‌دهد.


در زمان رونمایی از دو خودروی X3 M و X4 M گفته شد که این خودروها تنها در عرض 4.1 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن‌ها نیز 280 کیلومتر در ساعت است. نیروبخش این دو شاسی‌بلند لوکس و اسپورت پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربوی جدید با خروجی 473 اسب بخاری و گشتاور 598 نیوتون متری می‌باشد. این نیروگاه با یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک همکاری می‌کند.


اگر شما نیازمند نسخه‌ای قوی‌تر باشید می‌توانید مدل کامپتیشن را سفارش دهید که قدرت 503 اسبی داشته و در بحث شتاب یک‌دهم ثانیه سریع‌تر است. سقف سرعت این نسخه نیز به 284 کیلومتر در ساعت رسیده است.


قیمت X3 M در آمریکا از 70896 دلار آغاز می‌شود درحالی‌که برای خرید مدل X4 M باید حداقل 74395 دلار بپردازید. مدل‌های کامپتیشن هم 7 هزار دلار گران‌تر هستند.

 

منبع: پدال