پس از معرفی کانسپت پیش‌تولیدی آرکانا برای بازار روسیه و دیگر بازارهای جهانی، رنو این خودرو را با نشانی متفاوت در بازار کره جنوبی رونمایی کرده است.


برند رنو سامسونگ در نمایشگاه سئول کره جنوبی از کانسپت XM3 اینسپایر رونمایی کرده که همان آرکانا با لوگویی متفاوت می‌باشد. زیر برند کره‌ای رنو می‌گوید این خودرو نشان‌دهنده‌ی عصر جدیدی در طراحی رنو سامسونگ می‌باشد.


موضوع مهم‌تر اینکه XM3 اینسپایر پیش‌نمایشی از نسخه‌ی تولیدی خودرویی می‌باشد که در نیمه اول سال 2020 وارد بازار کره جنوبی خواهد شد.


خب تفاوت این کانسپت با شاسی‌بلند کوپه‌ی آرکانا چیست؟ در واقع هیچ‌چیز به جز لوگو و رنگ جدید. اگر شما این دو خودرو را بغل‌به‌بغل پارک کنید تفاوت‌های جزئی همچون عناصر نارنجی روی فلاپ ها، سپرها، رکاب‌های جانبی و همچنین رینگ‌های 19 اینچی تیره‌تر را تشخیص خواهید دید. البته واضح‌ترین تغییر این دو کانسپت در نمای عقب دیده می‌شود جایی که XM3 اینسپایر دارای سپر عقب متفاوت و فلاپی فلزی است.


تصاویری از فضای داخلی این خودرو منتشر نشده اما خب خیلی هم سورپرایز نخواهیم شد زیرا کابین این کانسپت هم با آرکانا تفاوتی نخواهد داشت.
مدیر طراحی رنو درباره‌ی این کانسپت می‌گوید:

با اشاره‌ای واضح به تأمین خواسته‌های مشتریان در کره جنوبی، ما ظریف‌ترین خودروی جهان را خلق می‌کنیم، خودرویی نمادین که دگرگونی راستین طراحی‌های رنو سامسونگ را نشان می‌دهد.


کراس اوور کلاس C رنو سامسونگ XM3 در کارخانه‌ی بوسان کره و به عنوان بخشی از برنامه‌ی رنو برای افزایش فروش در این کشور ساخته خواهد شد. این حرکت بخشی از برنامه استراتژیک گسترده‌ی رنو است که به دنبال فروش سالانه‌ی 5 میلیون دستگاهی تا سال 2022 است.

 

منبع: پدال