مک لارن 720S یکی از دیوانه کننده ترین سوپرکارهای جهان بوده و کمی دست‌کاری در آن می‌تواند هیولایی خلق کند که مسافت 400 متر را در عرض 8 ثانیه طی می‌کند. این ویدئو نشان دهنده‌ی اولین 720S دنیاست که به چنین زمان فوق‌العاده‌ای دست پیدا می‌کند. این خودروی شگفت‌انگیز به یکی از کاربران اینستاگرام با نام Mostrotoys تعلق دارد.


این خودروی ویژه از توربوهای متفاوت و اگزوز افترمارکتی بدون وجود مبدل‌های کاتالیتیک سود می‌برد. لاستیک‌های چسبنده نیز باعث انتقال هرچه بهتر نیرو به سطح زمین می‌شوند. با این اصلاحات نسبتاً سبک، Mostrotoys به خط درگ رفته تا ببیند خودرویش چه در چنته دارد.


البته این خودرو سریعاً به محدوده 8 ثانیه دست پیدا نمی‌کند. فشار لاستیک‌ها باید دقیق بوده و راننده هم لانچ فوق‌العاده‌ای داشته باشد. در ویدئوی منتشر شده می‌توانیم استارت خودرو و ثبت زمانی در حدود 9 ثانیه را ببینیم که به تدریج کاهش می‌یابد. مک لارن موردبحث سرانجام زمان 8.991 ثانیه و سرعت 256.8 کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند که فوق‌العاده است.


در مقام مقایسه می‌توانیم به 720S استوک درگ تایمز اشاره کنیم که درگ های زیادی داشته است. این خودرو مرتب زمان‌های زیر 10 ثانیه را ثبت کرده و گاهی هم به محدوده 9 ثانیه وارد شده است. در کل سرعت این خودرو هم بین 217 تا 225 کیلومتر در ساعت بوده است.


این رکوردها نشان می‌دهد مک لارن 720S متعلق به Mostrotoys با برخی بازنگری‌ها حدود یک ثانیه بهتر عمل کرده و سرعت آن نیز در پایان خط درگ حدود 32 کیلومتر در ساعت بیشتر بوده است.

 

منبع: پدال