هیوندای در نمایشگاه خودروی سئول اقدام به معرفی کانسپت N پرفورمنس کرد. این خودرو جذاب‌ترین نسخه از ولوستر N می‌باشد.


این خودروی نمایشی یک ولوستر N مجهز به طیف وسیعی از قطعات پرفورمنس و سفارشی می‌باشد. اکثر این قطعات در ولوستر N به‌صورت رسمی ارائه شده‌اند. کره‌ای‌ها همچنین قطعات مشابهی را برای دیگر محصولات خود عرضه کرده‌اند.


به خودروی N پرفورمنس بازمی‌گردیم که به 45 قطعه‌ی سفارشی از جمله 14 قطعه‌ی پرفورمنس ویژه‌ی رانندگی همچون رینگ‌های سبک‌وزن فورج کاری شده، کالیپرها و لنت‌های ترمز بزرگ‌تر، سیستم تعلیق پرفورمنس و لاستیک‌های کاراتر مجهز شده است.


هیوندای N پرفورمنس همچنین دارای 11 قطعه‌ی خاص بدنه از جمله اسپلیتر جلوی فیبر کربنی، رکاب‌های جانبی، دیفیوزر و اسپویلر بال عقب می‌باشد. این خودروی مفهومی از سپرها و کاپوت سفارشی نیز برخوردار شده است. تکمیل‌کننده‌ی تغییرات ظاهری محصول جدید هیوندای رنگ خاکستری مات با عناصر نارنجی روی پوشش آینه‌های جانبی، سپرها و رکاب‌های جانبی می‌باشد.


این قطعات فیبر کربنی باعث شده‌اند خودروی N پرفورمنس 30 کیلوگرم سبک‌تر از نسخه استاندارد ولوستر N باشد. البته پیشرانه‌ی 2 لیتری توربو هیچ‌گونه تغییری نداشته بنابراین همچنان قدرت 271 اسبی و گشتاور 378 نیوتون متری دارد.


البته کابین هم ارتقا یافته است. 20 قطعه‌ی متفاوت در این بخش بکار رفته که از جنس آلکانترا یا فیبر کربن می‌باشد. از جمله‌ی این قطعات می‌توان به صندلی‌های سطلی اسپورت، فرمان متفاوت، ترمز پارک، ستون ه و داشبورد اشاره کرد.


همانند کانسپت N Option هیوندای که سال پیش در نمایشگاه پاریس معرفی شد، این خودرو نیز نشانه‌ای از برنامه‌های آتی بخش N پرفورمنس است. این قطعات برای مدل‌های N و عادی هیوندای عرضه خواهند شد.

 

 

 

منبع: پدال