زمانی که دوج در سال 2018 اقدام به معرفی چلنجر SRT دیمن کرد اعلام نمود نسخه‌ی جاده‌ای این خودرو از نظر تئوری می‌تواند به سقف سرعت 270 کیلومتر در ساعت دست یابد.


از آن زمان تاکنون افراد زیادی تلاش کرده‌اند به دنیا نشان دهند داج اشتباه می‌کند و البته برخی هم موفق بوده‌اند! آخرین بار گفته شده بود که یک دستگاه دیمن در فلوریدا توانسته به حداکثر سرعت فراتر از 327 کیلومتر در ساعت دست یابد.


البته اخیراً تستی در مسطح‌ترین و پهن‌ترین مسیر تست دنیا انجام شده و در آن چلنجر SRT دیمن حتی به سرعت بالاتری هم دست پیدا کرده است. این خودروی 840 اسبی که به پکیج سفارشی دیمن Crate مجهز بوده توانسته در مسیری 4.3 کیلومتری به حداکثر سرعت قابل‌توجه 339.9 کیلومتر در ساعتی دست یابد.


به این ترتیب دیمن سقف سرعتی مشابه فراری 488 پیستا، 812 سوپرفست، مک لارن سنا و پورشه 911 GT2 RS داشته باشد که فوق‌العاده است. حداکثر سرعت این خودرو با سیستم‌های پایش کابین گارمین و گوپرو بررسی شده و بررسی زمان‌بندی و سرعت خارج از خودرو نیز توسط انجمن IMRA صورت گرفته است. بسیاری از گروه‌های خودرویی و کتاب گینس رکوردهای تأیید شده توسط این انجمن را قبول دارند.


اما موضوع قابل‌ذکر میزان پایداری دیمن در چنین سرعت سرسام‌آوری بوده است. قبل از مشاهده‌ی توضیحات راننده‌ی این خودرو باید گفت پکیج سفارشی یاد شده باعث می‌شود پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژر دار همی دیمن قدرت 840 اسبی و گشتاور 1044 نیوتون متری داشته باشد. استفاده از این پکیج به معنی وجود لاستیک‌های نازک‌تر در جلو می‌باشد.

 

منبع: پدال