جاده های کوهستانی گیلان همگی باز هستند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان این‌که تاکنون خبری مبنی بر بسته بودن محورها گزارش نشده است، تصریح کرد: تا این لحظه سطح همه جاده ها باز است و ریزش و انسداد وجود ندارد.مهندس «ناصر آل محمدی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آغاز بارش برف در ارتفاعات استان گیلان از 24 ساعت گذشته، اظهار کرد: در اکثر محورهای کوهستانی استان حدود 30 سانت برف باریده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از استقرار راهداران در همه گردنه ها هم‌زمان با ساعات اولیه بارش خبر داد و افزود: عملیات بازگشایی محورها به‌وسیله دستگاه ها و ماشین آلات راهداری هم‌چنان ادامه دارد. وی با بیان این‌که تاکنون خبری مبنی بر بسته بودن محورها گزارش نشده است، تصریح کرد: تا این لحظه سطح همه جاده ها باز است و ریزش و انسداد وجود ندارد. این مقام مسئول از رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی گیلان را دارند خواست تا حتماً تجهیزات ایمنی به خصوص زنجیر چرخ و وسائل گرمایشی خودرو به همراه داشته باشند و گفت: رانندگان توصیه راهداران و مأموران پلیس راه را جدی بگیرند.

آل محمدی اضافه کرد: براساس نظر کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، در صورت خیس بودن جاده ها، حداکثر 70 درصد سرعت مجاز را می توان با ترمز کنترل کرد، از این‌رو رانندگان حتماً زیر سرعت مجاز در جاده های کوهستانی و برف گیر حرکت کنند. وی خاطرنشان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان دارای 37 راهدارخانه در نقاط کوهستانی با 245 دستگاه راهداری اعم از بولدوزر، لودر، گریدر، نمکپاش مکانیزه، کامیون تریلی برف روب و سایر عدوات است.

منبع: ایسنا