مقایسه کیا پیکانتو و هیوندای آی 10
هیوندای آی10، یک خودروی شهریِ محبوب است که با قابلیت‌های زیاد، به شرکت سازنده‌اش کمک کرده است که تصویر یک کمپانی ماشین‌سازی اقتصادی را از ذهن مردم پاک کند. این مدل یکی از بهترین ماشین‌های کلاس خودش است که در رقابت سختی با برادر ناتنی ‌اش، کیاپیکانتو  قرار دارد. ما به همراه شما این دو مدل را مقایسه میکنیم تا در نهایت به شما در انتخابتان کمک کنیم. با ما در موتوتل همراه باشید


هیوندای آی10 و کیا پیکانتو- ظاهر بیرونی
ماشین‌های شهری، معمولا دو دسته اند: اتومبیل‌هایی که طراحی‌های ظریفی دارند و اتومبیل‌هایی که مستحکم و استخوان دارند. هیوندای مرز بین این دو دسته را شکسته و ماشینی ساخته که در عین زیبایی و جذابیت، مانند فیات500 و رنو تویینگو در خیابان توجه همه را به لحاظ بصری جلب نمی‌کند. در به‌‎روزرسانی‌های اخیر این مدل، چراغ‌های LED جلو که جزء جدا نشدنیِ این مدل بود، به عنوان یک آپشن درآمده است. البته بدون آنها هم آی10، یک ماشین شهریِ مدرن، کارآمد و جذاب است. کیا پیکانتو، کمی قدیمی‌تر از هیوندای است، درحالیکه همیشه زیباتر و ظریف‌تر از آی10 بوده. هیوندای دارای خطوط زیبای براق است، اما کیا، با طراحیِ زیباتر و صد درصد اسپورت‌ تر، نظر همه را تغییر میدهد. البته زیبایی امری کاملا سلیقه ‌ایست. اما خب احتمالا پیکانتو چشم ‌های بیشتری را به سمت خود جلب می‌کند. اگر زیبایی برای شما خیلی مهم است، آی 10 زیاد نمی‌تواند انتظارات شما را برآورده کند.


هیوندای آی10 و کیا پیکانتو- طراحی داخلی
به لحاظ طراحی داخلی، به رغمِ وجود پلتفورم ‌های مشترک، تفاوت‌های زیادی بین دو ماشین وجود دارد. آی10 یکی از تمیزترین طراحی‌های داخلی ماشین‌های شهری را دارد. به‌روزرسانی‌ های جدیدش این ماشین را به لحاظ کیفیت و طراحی تبدیل به ماشین بزرگسال ‌ها کرده است. چیدمانش کاملا ارگونومیک و منطقی است و همه چیز دقیقا همان‌جایی قرار دارد که انتظارش را دارید. بهترین قسمت این ماشین تجهیزات استاندارد زیادی ا‌ست که در این ماشین وجود دارد.
سن و سالِ پیکانتو را از داخلش کاملا میشود تشخیص داد. این مدل به هیچ وجه ازمد افتاده نیست، بلکه فاقد طراحی های درجه یکِ مدل های جدید کیا است و از مواد و پارچه‌های ارزان‌تری در ظاهرش استفاده کرده است. علاوه بر آن هیچ یک از ما طراحی فرمانش را که به شدت برای این مدل کوچک است، دوست نداشتیم. به لحاظ کاربردی، آی10 برنده‌ی بلامنازع این رقابت است. این ماشین برای 4 نفر بزرگسال جا دارد. اگر کمی جمع تر هم بنشینیم،حتی 5 نفر هم جا می‌ شوند. فضای صندوق عقبش 252 لیتر جا دارد که بسیار عالی‌ است. پیکانتو هم 200 لیتر فضا برای بار دارد، اما با آی10 قابل مقایسه نیست. چرا؟ وقتی صندلی‌های عقب آی10 را بخوابانیم، فضایی تقریباً دوبرابر فضای موجود کنونی به ما میدهد. نکته‌ی قابل ملاحظه‌ ی دیگر این است که، کیا مدلِ سه ‌در هم دارد، درحالیکه هیوندای فقط در مدلِ پنج‌در موجود است.


هیوندای آی10 و کیا پیکانتو- رانندگی
مردم معمولاً برای خوشگذرانی و دور زدن، سراغ ماشین‌های این مدلی نمی‌روند. اما هیوندای کاری کرده که آنهایی که با آی10 به گردش می‌روند لبخند به لبشان بیاید. سبکی، قدرت، کنترل خوب و سطح اصطکاک مناسبش، به رانندگان در هر سنی اعتماد به نفس مضاعف می‌ بخشد. در بین ماشین ‌های شهری، آی10 بهترین گزینه ‌ای است که می‌توان برای مسیرهای دور انتخاب کرد. ماشین‌های این سایز کیفیت ثابتی ندارند که بتوان به راحتی در مسیرهای طولانی به‌ آنها اعتماد کرد. پیکانتو به هیچ وجه ماشین بدی نیست، فقط کمی در جاده کیفیت کمتری دارد. کیا توانسته سیستم تعلیق ماشین را طوری دستکاری کند که ماشین، سواریِ اسپورت ‌تری داشته باشد، اما همچنان روی فراز و نشیب‌ های روی جاده بالا و پایین می ‌پرد. فرمانش خیلی سبک و راحت است و دنده‌های اتوماتیک روی دو ماشین در مقایسه با دوستشان وی‌دبلیوآپ اوتو (VW Up auto) امتیاز زیادی به آن‌ها می‌دهد.


هیوندای آی10 و کیا پیکانتو- موتورها
هر دو ماشین از موتورهایی با مشخصات مشترک استفاده میکنند. موتور بنزینی 3 سیلندرِ 1 لیتری که 65 اسب بخار قدرت تولید میکند. این واحد خوبی‌ست. آی10 و پیکانتو به ترتیب صفر تا صد را  در 14.9 و 14.1 ثانیه پر میکنند. اگر صرفاً قصد رانندگی در شهر را دارید، این ماشین بهترین موتور را برای شما دارد، اما کمی در سرعت گیرهای بزرگراه ‌ها به چالش کشیده می‌شود. به طور عجیبی با وجود اندازه ‌ی مشابه موتور دو خودرو، ظرفیت هرکدام متفاوت، اما قدرتشان یکسان است. آی10 موتورِ بنزینی 1.2 لیتری دارد که 87 اسب بخار قدرت تولید میکند. این قدرت موتور برایش یک مزیت محسوب میشود و میتواند یک تا صد کیلومتر را در 12.3 ثانیه پر کند. موتور بزرگترِ پیکانتو، 1.25 لیتر ظرفیت دارد و 84 اسب بخار قدرت تولید میکند. این ماشین همچنین میتواند همان مسیر را با سرعت بالا در 11.5 ثانیه هم طی کند. دنده‌های اتوماتیک با این موتورهای بزرگ موجود اند، اما عملکرد تند و تیز و صرفه‌جویی در مصرف سوخت نه.


هیوندای آی10 و کیا پیکانتو- ارزش پولی
برای خریداران ماشین‌های شهری، هزینه‌های روزمره‌ی خودرو بسیار مهم است، اما هیچ یک از این دو ماشین شما را نا امید نمی‌کند. آی10 میتواند در حالت رانندگی ترکیبی، 3.5 لیتر در هر صدکیلومتر مصرف کند ولی پیکانتو تا مرز  3.7 لیتر در صدکیلومتر را مدیریت میکند. حتی ورژن‌های اقتصادی تر می‌توانند به رکورد 4.7 لیتر در صدکیلومتر برسند. عوارض جاده‌ای و هزینه‌ی خدمات هر دو ماشین برای خریداران به راحتی قابل پرداخت است. بعلاوه ‌ی اینکه کیا دارای ضمانت 7ساله ‌ی صنعتی ا‌ست و هیوندای همان ضمانتنامه را 5 ساله فراهم میکند.
قیمت پایه‌ی هیوندای آی10 ِمدلِ اسِ یک لیتری، 8995 پوند در نظر گرفته شده و تا 13045 پوند برای مدل اس ایی درجه1 ِ 1.2 لیتری با دنده‌ی اتوماتیک بالا میرود. این قیمت کمی برای ماشین‌های این سایز زیاد است، اما هیوندای آی10 با ماشین‌های سایز بزرگ زیادی در بسیاری از زمینه‌ها از جمله کنترل دما، گرمادهی صندلی‌ها و بطور کلی طراحی داخلی رقابت میکند. پیکانتو از 8345 برای مدل‌های سه ‌درش قیمت‌گذاری شده و تا 8545 پوند برای مدل پنج‌در بالا می‌رود. به طور کل کیا از هیوندای ارزان ‌قیمت ‌تر است. گران‌ قیمت‌ ترین مدل کیا که موتور 1.25 لیتری دارد 12795پوند است. این مدل همینطور از سانروف برقی و گرمادهی صندلی هم برخوردار است. اما به نظر من بهترین مدل پیکانتو، مدلِ محبوبِ اس آر 7 که قیمتش 9495 پوند است.


هیوندای آی10 و کیا پیکانتو- رأی نهایی
انتخاب بین این دو ماشین کار سختی است و حقیقتاً نمیتوان یکی را به عنوان برنده‌ی بلامنازع معرفی کرد. کیا پیکانتو ماشین جذاب، با قابلیت و حرف‌ گوش‌ کنی است که انتظارات شما را با قیمت مناسبی که دارد برآورده میکند. هرچند در واقعیت نمیتوان از قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر بفردِ هیوندای آی10 راحت گذشت. طراحی داخلی تاثیرگذار و کیفیت سواری عالی این ماشین، دو عاملی هستند که همچنان آی10 را در بین بهترین ماشین های شهری موجود نگه میدارد. دو سال وارانتی کمتر از کیا ممکن است برای آی10 خیلی به چشم بیاید، اما برای یک ماشین درجه1 قطعاً ارزشش را خواهد داشت.

لینک ویدئوی بررسی کیا پیکانتو در موتوتل: kia picanto 2016