در چند ماه اخیر خبرهای ضدونقیضی درباره‌ی آینده‌ی نیسان فرونتیر منتشر شده اما هم‌اکنون می‌دانیم که نسل آینده‌ی این خودرو در حال توسعه می‌باشد. البته این به معنی رونمایی زودهنگام از پیکاپ ژاپنی‌ها نیست چراکه منابع موثق اظهار داشته‌اند این خودرو تا سپتامبر سال 2020 رونمایی نخواهد شد. در این تاریخ خواهد بود که نیسان فرونتیر جدید به عنوان محصولی تازه‌نفس معرفی شده و به عنوان خودروی مدل سال 2021 روانه بازار خواهد شد.


چیز زیادی درباره نسل جدید این پیکاپ نمی‌دانیم اما گفته می‌شود تغییرات بزرگی در این نسل جدید، چه از نظر طراحی و چه از نظر قوای محرکه رخ خواهد داد. یکی از منابع ناشناس اظهار داشته اگرچه طراحی این خودرو در مقایسه با نسل فعلی مدرن خواهد بود اما هنوز هم ظاهر خاص پیکاپ‌ها را خواهد داشت.


باور بر این است فرونتیر جدید از پیشرانه‌ی 6 سیلندر جدید با قدرتی در محدوده 300 اسب بخار استفاده خواهد کرد و این نیرو را از طریق گیربکس 7 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل خواهد کرد. به یاد داشته باشید که نسل آتی این خودرو کاملاً جدید نخواهد بود چراکه بجای استفاده از پلتفرم ناوارا ظاهراً دارای پلتفرم F آلفا به‌روز شده خواهد بود.


نسل فعلی نیسان فرونتیر از سال 2004 تاکنون در بازار حضور دارد بنابراین نیازمند نسلی جدید بوده و مخصوصاً اینکه در طول این سال‌ها رقبای سرسختی همچون فورد رنجر و جیپ گلادیاتور وارد میدان شده‌اند. فروش فرونتیر در سه‌ماهه اول سال جاری با کاهش 11 درصدی به 20221 دستگاه رسیده است. البته احتمال دارد با ورود دو رقیب یاد شده به بازار، فروش نیسان فرونتیر از آنچه که هست هم کمتر شود.

 

منبع: پدال