به گزارش پدال و به نقل از اتواکسپرس، خودروی جدید کوپرا لئون هاچبک با قوای محرکه‌ی پلاگین هیبریدی عرضه خواهد شد.


سئات نسل جدید لئون را سال آینده معرفی خواهد کرد و اخیراً تأیید کرده این خودرو نه تنها در نسخه‌های استاندارد معمول عرضه خواهد شد بلکه با قوای محرکه‌ی پلاگین هیبریدی هم در دسترس خواهد بود. البته مدل سریع و اسپورت کوپرا نیز از قوای محرکه پلاگین هیبریدی استفاده خواهد کرد.


مدیر اجرایی سئات گفته است:

نسل جدید لئون در سال 2020 و با نسخه‌های 5 درب و استیشن عرضه خواهد شد.

او ادامه می‌دهد:

این خودرو از قوای محرکه‌ی پلاگین هیبریدی‌ای استفاده خواهد کرد که حداکثر قدرت آن به 245 اسب بخار می‌رسد و آلایندگی دی‌اکسید کربن آن در هر کیلومتر کمتر از 50 گرم می‌باشد. پیش از پایان سال 2020 نیز مدل‌های کوپرا لئون و کوپرا لئون ST عرضه خواهند شد.

رئیس کوپرا نیز قدرت 245 اسب بخاری کوپرا لئون پلاگین هیبریدی را تأیید کرده است. به این ترتیب جدیدترین محصول کوپرا دقیقاً قدرتی مشابه با سئات کوپرا فورمنتور کانسپت خواهد داشت اما خب قدرت آن در مقایسه با خروجی 296 اسبی مدل فعلی کمتر خواهد شد. البته احتمالاً مدل غیر هیبریدی قدرت بیشتری خواهد داشت اما فعلاً چیزی مشخص نیست.


رئیس کوپرا خاطرنشان می‌سازد:

ما باید نگاهی هم به خودروهای هیبریدی پرفورمنس داشته باشیم. در این لحظه پرفورمنس ترکیبی خوب است اما باید بهتر هم باشیم. کارهای زیادی می‌توانیم انجام دهیم که برای مثال به حرکت درآوردن اکسل عقب با پیشرانه‌ی الکتریکی یکی از آن‌هاست.

زیرساخت چهارمین نسل سئات لئون پلتفرم ارتقا یافته‌ی MQB خواهد بود. حداقل یک نسخه‌ی پلاگین هیبریدی از این خودرو با برد الکتریکی 50 کیلومتری تولید خواهد شد.


از نظر طراحی و استایل باید گفت لئون جدید برخی ویژگی‌های مشابه با شاسی‌بلند تاراکو خواهد داشت. داخل کابین این هاچبک تازه‌نفس نیز اولین سیستم اطلاعات سرگرمی گروه فولکس با امکان به‌روزرسانی‌های از راه دور بکار خواهد رفت.

 

 

 

منبع: پدال