به گزارش اقتصادآنلاین، در این نمایشگاه که از روز شنبه افتتاح می‌شود علاوه بر گروه خودروسازی سایپا، واحدهای صنعتی، خدماتی، وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌های دولتی و غیردولتی، شهرداری‌ها، بانک‌ها، مجموعه‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی، مراکز آموزشی، علمی، تحقیقاتی، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد داخلی و نمایندگان برخی کشورهای خارجی و سازمان‌های بین‌المللی حضور دارند.

حضور سایپا در این نمایشگاه در سالی که"رونق تولید" نام گرفته می‌تواند اهمیت و جایگاه موضوع محیط زیست و توسعه پایدار در تداوم و رونق تولید را مورد توجه و تأکید بیشتر قرار دهد.

گروه خودروسازی سایپا ۱۴ شرکت خود شامل: سایپا، پارس‌خودرو، سایپاسیتروئن، بن‌رو، زامیاد، سایپادیزل، مگاموتور، سایپایدک، مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو، سایپاپرس، مالیبل، پلاسکوکار، رادیاتور ایران، طیف و شرکت فرهنگی ورزشی سایپا که فعالیتهای مرتبط با محیط زیست دارند را در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران گرد آورده که در حوزه های قطعه‌سازی، تحقیقاتی و پژوهشی، خدماتی و فرهنگی فعالیت دارند.

معرفی آخرین برنامه‌ها، اقدامات و دستاوردهای محیط زیستی در زمینه تولید پاک، کنترل آلاینده‌های محیط زیستی، مصرف بهینه منابع و انرژی، مدیریت پسماند در صنایع خودرویی، جایگزینی مواد و توسعه فن‌آوری‌های سازگار با محیط زیست در حوزه فرایند و محصول صنعت خودرو، مسئولیت‌پذیری اجتماعی در حوزه محیط زیست و نیز برنامه‌های آتی این گروه در راستای اجرای برنامه "مدیریت سبز سایپا ۱۴۰۴" به مخاطبان و بازدیدکنندگان، مهم‌ترین هدف این مجموعه در نمایشگاه است.

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از ۲۴ تا ۲۷ فروردین‌ماه برگزار خواهد شد و غرفه گروه خودروسازی سایپا در طبقه همکف سالن خلیج فارس از ساعت 10 صبح تا 18 پذیرای بازدیدکنندگان محترم خواهد بود.

 

منبع: اقتصاد آنلاین