نسل سوم نیسان ایکس­ تِرِیل پلتفرم کاملا جدیدی دارد. نیسان به کمک شریک جدیدش رنو این خودرو را تولید کرده است. طول نیسان ایکس تریل بیشتر شده است و عرض آن هم افزایش پیدا کرده که اینها همه باعث شده اند که ایکس تریل از فضای داخلی بیشتری برخوردار باشد و طبق گفته نیسان کنترل آن هم بهتر بشود. با ما در موتوتل همراه باشید.

مسلما ظاهر نیسان ایکس تریل خیلی شما را جذب نمی­کند، اما این ماشین در مقایسه با قبل هوشمندانه تر و متناسب تر طراحی شده و می­توانید این خصوصیت را با آپشن هایی که وجود دارد حتی پررنگ تر کنید مثل چراغ­های LED و رینگ 19 اینچی و بزرگترین سقف شیشه ای که تا به حال در شاسی ­بلند های خانوادگی دیده اید. پلتفرم بزرگتر نیسان ایکس تریل در داخل ماشین خودش را نشان میدهد. گفته میشود این خودرو بیشترین فضای پا را در کلاس خودش ارائه میدهد. می­ توانید با 700 پوند صندلی هفتم را هم در ماشین خود داشته باشید. اگر هم سرنشینان ردیف وسط قد بلندی دارند یا کلی وسیله می­خواهین بار بزنیند می­توانید صندلی ­های ردیف وسط را عقب و جلو ببرید.

نیسان به دنبال این بوده که رانندگی با ایکس تریل تا حد ممکن ساده باشد، بنابراین قابلیت کنترل تعقیب مسیر در آن قرار داده تا بتواند در پیچ ها مسیر را به خوبی طی کند و یک سیستم تعلیق فعال هم دیده میشود که روی عملکرد دریچه تراتل به نحوی اثر میگذارد تا ماشین بتواند خیلی نرم از روی سرعتگیرها رد بشود. از نظر کنترل ­پذیری کفه ترازو بیشتر به سمت وزن کمتر و کاربرد ساده تر سنگینی میکندتا بازدهی و عملکرد بهتر ماشین که با در نظر داشتن مخاطب­هایی که برایش در نظر گرفته اند، بهترین کار ممکن هم همین بوده است.

داشبورد نیسان ایکس ­تریل عینا از قشقایی کپی ­برداری شده ولی لزوما این چیز بدی نیست. طراحی کلی و زیبای آن باعث میشود به نسبت مدل قبلی ایکس­ تِرِیل که طرح آشفته و درهمی داشت به مراتب بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. صفحه نمایش 8.5 اینچی که در مقابل راننده قرار دارد، 12حالت کاربردی مختلف مثل راهنمای مسیر سَتً نَوً (satnav)، و نمایشگر حالات موتور در زمان حقیقی دارد . سایر امکانات ایکس تریل در نمایشگر 7 اینچی های ­اِسپِک به نمایش گذاشته میشوند که در مدل­های اِنًتِک(ntec)  و تِکنا (tekna) موجود است.

گشتاور تولیدی این موتور 1.6  لیتری با   3موتور برابری می­کند و مثل نیسان ایکس تریل دو لیتری دیزلی می ­ماند با این تفاوت که آلاینده کمتری تولید می­کند و کارآیی بالاتری دارد و در سرعت های پایین تر با دور موتور 1750 دور در دقیقه، کنترل گشتاور بهتری صورت می­گیرد پس مشکلی در این خصوص ندارد. اگر می­خواهید یک شاسی بلندِ به معنای واقعی کلمه داشته باشید چهارچرخ متحرکش را بخرید. وقتی در حال رانندگی با دیفرانسیل جلو هستید، درصورت لیز خوردن، حسگر های نیسان ایکس تریلبه طور اتوماتیک چهار چرخ محرک را فعال می­کنند و برای موارد اضطراری می­توانید چهارچرخ محرک را دائما در حالت قفل شده قرار بدهید.

لینک ویدئوی بررسی نیسان ایکس تریل: nissan X-trail 2016