به گزارش ايكوپرس به نقل از روابط عمومي تام، اين پروژه كه در بهمن ماه سال گذشته با حضور معاون اول رئيس جمهور به بهره برداري رسيد، هم اكنون در مرحله توليد آزمايشي است.

 

دستيابي به اين تعداد ذوب در كم تر از سه ماه از توليد در نوع خود بي نظير و يك ركورد محسوب مي شود و با توجه به كيفيت مناسب شمش هاي توليدي كارخانه، فروش و صادرات محصولات توليدي هم زمان با توليد آزمايشي انجام شده است.

 

 

پيش بيني مي شود،‌ در ادامه روند روبه رشد توليد تا پايان خردادماه سال جاري، ركورد توليد 18 ذوب در روز نيز در كارنامه فولادسازي بردسير ثبت شود.

 

 

گفتني است، كارخانه فولادسازي بردسير كرمان نخستين واحد صنعتي فولادي است كه طراحي آن توسط كارشناسان تام ايران خودرو به صورت سه بعدي انجام شده و مجموعه كاملي از جرثقيل هاي صنعت فولاد را در اختيار دارد كه داراي استاندارد روز اروپا است. در ساخت پروژه از اتوماسيون و كنترل سطح دو نيز استفاده شده است. از ديگر ويژگي‌هاي اين پروژه مي توان به پلنت FTP براي كاهش آلاينده هاي زيست‌محيطي، تامين تجهيزات با آخرين تكنولوژي از برندهاي مطرح دنيا، راه‌اندازي كوره قوس الكتريكي 140 تني بدون حضور سوپروايزر خارجي و با دانش بومي و اجراي سازه سالن ذوب با وزن 20 درصد كم‌تر از نمونه‌هاي مشابه اشاره كرد.

 

 

 

 

منبع: ایران خودرو