اوپل اولین جزئیات رسمی از ششمین نسل سوپرمینی کورسا را منتشر کرد. این خودرو پیش از پایان سال جاری میلادی وارد بازارهای اروپایی خواهد شد.


این خودرو از معماری CMP بکار رفته در جدیدترین نسل پژو 208 استفاده کرده و به همین خاطر کاهش وزن قابل‌توجهی را تجربه خواهد کرد. کورسای جدید تا 10 درصد سبک‌تر از نسل قبلی خواهد بود.


اوپل می‌گوید ششمین نسل کورسا با وزن 980 کیلوگرمی سبک‌ترین نسل تاریخ این خودرو خواهد بود و در مقایسه با نسل پیشین 108 کیلوگرم کاهش وزن را نشان خواهد داد. این در حالی است که ابعاد این خودرو نسبت به نسل قبلی تغییر چندانی نخواهد داشت.


اما چندین عامل مهم باعث این کاهش وزن شده است. در آغاز باید به استفاده از فولاد با کشش بسیار بالا اشاره کرد که باعث شده بدنه کاهش وزن 40 کیلویی داشته باشد. همچنین پیشرانه‌های 3 سیلندر تمام آلومینیومی نیز 15 کیلوی دیگر از وزن کورسا را کم می‌کنند.


پانل‌های بدنه همچون کاپوت نیز از آلومینیوم ساخته شده و 2.4 کیلوگرم از وزن خودرو را کم می‌کنند. صندلی‌های جدید نیز 10 کیلوگرم سبک‌تر از صندلی‌های مدل قبلی هستند.


اوپل کورسا 2020 از پیشرانه‌ی 3 سیلندر 1.2 لیتری توربوی پژو-سیتروئن با قدرت‌های مختلف استفاده خواهد کرد و نسخه‌ی تمام الکتریکی آن نیز درست همانند پژو 208 عرضه خواهد شد.

نسل جدید کورسا علیرغم استفاده از پلتفرم و قطعات مشترک با پسرعموی فرانسوی طراحی خاص خودش را خواهد داشت. این خودرو تنها به‌صورت 5 درب در دسترس خواهد بود.

 

 

منبع: پدال