مینی کلابمن برای اولین بار از زمان معرفی در سال 2015 تاکنون فیس لیفت شد. این خودرو که در نسل دوم خود قرار دارد ظاهر مدرن‌تری پیدا کرده اما خب نمی‌توان تغییرات صورت گرفته در آن را چشمگیر و قابل توجه دانست.


در بدنه‌ی این خودرو می‌توانیم جلوپنجره‌ی بزرگی را ببینیم که تا بخش پایینی گسترش یافته است. تریم کرومی نازکی هم اطراف آن را احاطه کرده است. نسخه‌های S و SD کلابمن هم‌اکنون الگوی متفاوتی برای ورودی‌های هوا دارند. رنگ های جدیدی همچون قرمز متالیک، سبز مسابقه‌ای و مشکی نیز در دسترس هستند.


کلابمن همچنان به‌صورت استاندارد از چراغ‌های جلوی هالوژنی استفاده می‌کند اما رفلکتورهای بزرگتر و محافظ تیره رنگ داخلی نیز از تغییرات جدید آن هستند. چراغ‌های LED نیز بصورت سفارشی قابل انتخاب می‌باشند. همچنین آپشن چراغ‌های LED تطبیقی نیز وجود دارد که شامل نوربالای خودکار و چراغ‌های سر پیچ فعال می‌باشد.


تنها تغییر بزرگ بخش عقب خودرو به چراغ‌ها مربوط می‌شود. این چراغ‌ها به‌صورت استاندارد از نوع LED هستند و اطراف آن‌ها تریم کرومی وجود دارد. خریداران می‌توانند به‌صورت سفارشی ظاهر یونیون جک را برای چراغ‌ها سفارش دهند.


تنها به‌روزرسانی فنی مینی کلابمن در دسترس بودن سیستم تعلیق اسپورتی است که ارتفاع را 10 میلی متر کاهش می‌دهد. دامپرهای تطبیقی دو حالته نیز با پرداخت مبلغ بیشتر در دسترس هستند.

 


داخل کابین هم تغییرات وسیعی رخ نداده است. پوشش چرم مینی هم‌اکنون با رنگ های قهوه‌ای، آبی و خاکستری در دسترس است. صفحه‌نمایش استاندارد خودرو همچنان 6.5 اینچی بوده اما امکان انتخاب صفحه‌نمایش 8.8 اینچی وجود دارد.

 


پیشرانه‌های مینی کلابمن فیس لیفت در اروپا تغییری نکرده است. پیشرانه‌های بنزینی این خودرو شامل نسخه‌ی 3 سیلندر 1.5 لیتری توربو با قدرت‌های 97 و 134 اسبی و 4 سیلندر 2 لیتری توربوی 189 اسب بخاری می‌باشد. نسخه‌ی جدید جان کوپر ورکس نیز اواخر سال عرضه خواهد شد. مدل های دیزلی نیز از پیشرانه‌های 3 سیلندر 1.5 لیتری 114 اسبی و 4 سیلندر 2 لیتری 148 و 188 اسب بخاری استفاده می‌کنند.

 


این خودرو به‌صورت استاندارد از نوع دیفرانسیل جلو بوده اما نمونه‌ی 189 اسبی بنزینی و 188 اسبی دیزلی به‌صورت سفارشی با سیستم چهار چرخ محرک نیز در دسترس هستند.


هنوز جزئیات زمان‌بندی عرضه‌ی این خودرو در آمریکا منتشر نشده اما در آینده شاهد خبرهای بیشتری از آن خواهیم بود.

 

منبع: پدال