داخلی سازی محصولات جدید پژو در فاز های مختلف در طول 3 سال

دبیر انجمن قطعه ‌سازان با توجه به اینکه داخلی‌ سازی ۷۰ درصدی محصولات پژو در طول ۳ سال دور به نظر میرسد، بیان کرد: پژو جهت داخلی‌ سازی قطعاتِ ‌های ‌تک، موتور و گیربکس مذاکره ‌ای با قطعه ‌سازان ایرانی نداشته است و تنها جهت تولید قطعه های مکانیکی و الکتریکی ساده از ما استعلام گرفته است. مازیار بیگلو در مورد آخرین وضعیت مذاکرات پژو با قطعه ‌سازان ایرانی بیان کرد: پژو در حال حاضر در مرحله ی استعلام قیمت از شرکت‌های قطعه ‌ساز است، اما منابع تامین‌ کننده ی قطعات در حال حاضر به‌ طور قاطع مشخص نشده ‌اند.
همچنین بیان کرد که پژو اکنون داخلی ‌سازی دو محصول پژو 208 و پژو 2008 را در برنامه ی کاری خود دارد، اما این برنامه تنها در دو مرحله ی تریم و بدنه پیگیری می‌شود. بیگلو با اظهار به این موضوع که بدنه و رنگ خودرو 11 تا 12 درصد داخلی ‌سازی‌ و تریم خودرو تقریبا 10 درصد از داخلی ‌سازی را شامل می‌شود، بیان کرد: در صورتی که کار خاصی جهت داخلی ‌سازی قطعات اصلی انجام نشود، داخلی‌سازی تریم و بدنه به تنهایی فایده ای ندارد. او با اصرار بر واجب بودن آغاز ساخت محصولات پژو با حداقل داخلی‌سازی 40 درصدی، بیان کرد: داخلی‌سازی 40 درصدی از راه تریم و بدنه خودرو فایده ‌ای برای قطعه‌ سازان ایرانی ندارد؛ بلکه قطعات مهم و اصلی باید داخلی‌سازی شوند.
وی همچنین اضافه کرد:‌ در حال حاضر برای داخلی‌ سازی قطعات الکترونیکی، موتور و گیربکس محصولات جدید پژو هیچ بحثی با قطعه ‌سازان داخلی نشده است و استعلامی گرفته نشده است. برای تولید قطعاتِ ‌های ‌تک همچنین عملی شکل نگرفته است و مدیران پژو تنها درباره ی قطعات مکانیکی عادی و یا قطعات الکتریکی معمولی این خودروها با قطعه ‌سازان بحث ‌هایی را انجام داده اند و تمرکزشان بر روی تریم و بدنه بوده است. دبیر انجمن قطعه‌ سازان با اظهار اینکه در این باره اعتراضاتی را به مدیر عامل پژو سیتروئن و همچنین مسئولان وزارت صنعت و سازمان گسترش داشته ‌ایم، بیان کرد: مدیر عامل پژو سیتروئن در جواب به ما اعلام کرد که داخلی‌سازی قطعات محصولات پژو در فازهای مختلف عملیاتی می‌شود و در فاز نخست با 40 درصد داخلی ‌سازی کار را شروع خواهیم کرد، در فاز بعدی سازنده ‌های قطعات ارتقا می ‌یابند و در پایان پس از 3 سال به داخلی ‌سازی بالای 70 درصد خواهیم رسید.