پس از معرفی نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ مرسدس بنز GLC، حالا سازندهٔ آلمانی پرچم‌دار خانوادهٔ این ماشین یعنی مدل GLC63 را هم مورد فیس‌لیفت قرار داده و آن‌را در دو نسخهٔ معمولی و کوپه در نمایشگاه نیویورک معرفی کرده است. مثل مدل‌های معمولی GLC، این نسخهٔ اسپرت هم در بیرونی تغییراتی را تجربه کرده که ازجملهٔ مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به چراغ‌های جلو و عقب جدید اشاره کرد. طراحان مرسدس همچنین برای GLC63 سر اگزوزهای بزرگ‌تری به شکل متوازی‌الاضلاع و رینگ‌های جدید 21 اینچی را در نظر گرفته‌اند.

 

در کابین خودرو نیز غربیلک فرمان AMG جدیدی با دکمه‌های کنترلی لمسی دیده می‌شود. علاوه بر این، جدیدترین نسخه از سیستم اطلاعاتی-سرگرمی MBUX برای این کراس‌اوور اسپرت ارائه شده و تودوزی آن نیز مورد به‌روزرسانی قرار گرفته است. دیگر ویژگی‌های داخلی برجستهٔ GLC63 جدید هم شامل صفحه آمپر دیجیتالی 12.3 اینچی، صندلی‌های اسپرت و تریم آلومینیومی می‌شود.

در بخش فنی و پیشرانهٔ این ماشین اما تغییری صورت نگرفته است؛ بنابراین در زیر کاپوت GLC63 همچنان همان پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربو قرار گرفته که مثل قبل 475 اسب بخار قدرت و 650 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این نیرو توسط یک گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک به نسخهٔ AMG Performance از سامانهٔ چهارچرخ محرک 4Matic+ تحویل داده می‌شود. با استفاده از این نیرو، GLC63 ظرف 4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد درحالی‌که حداکثر سرعت آن روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

نسخهٔ قدرتمندتر GLC63 S نیز از همان موتور 4 لیتری V8 توئین توربو استفاده می‌کند اما این نیروگاه در اینجا 510 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می‌دهد. به لطف این نیروی بیشتر، خودرو ظرف تنها 3.8 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند درحالی‌که حداکثر سرعت آن نیز به 280 کیلومتر بر ساعت افزایش یافته است. هردو نسخهٔ این موتور با همان قدرت برای GLC63 کوپه هم ارائه می‌شود و مشخصات عملکردی این نسخه نیز با برادر استانداردش یکسان است.

GLC63 مدل 2020 اما غیر از داخل و بیرون، در قسمت‌های دیگری هم تغییراتی جزئی را تجربه کرده به‌گونه‌ای که حالا تمامی مدل‌های این ماشین به‌صورت استاندارد به قفل دیفرانسیل با کنترل الکترونیکی مجهز شده‌اند. علاوه بر این، به سیستم پویایی AMG که پیش‌ازاین حالات پایه، پیشرفته، Pro و Master را ارائه می‌کرد، حالت جدیدی بنام Slippery هم اضافه شده است. نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ مرسدس GLC63 AMG از اواخر امسال راهی نمایندگی‌های فروش در ایالات‌متحده خواهد شد.

 

 

منبع: پدال