با خرید داچیا ساندروی جدید تا پیش از پایان سال جاری میلادی درباره‌ی خرید این نسخه دوباره فکر خواهید کرد. دلیل این موضوع آن است که نسخه‌ی جدید و پرچم‌دار تِکرود که برای خودروهای داستر و نسخه‌های استپ وی لوگان استیت و ساندرو عرضه شده تنها تا پایان سال 2019 عرضه می‌شود.


این تریم جدید استایل متفاوت، تجهیزات بیشتر و طراحی بهتری را به ارمغان آورده است. موضوع جالب اینکه ساندرو استپ وی تِکرود گران‌ترین نسخه از ارزان‌ترین خودروی بریتانیا می‌باشد.


با پرداخت 11660 پوند شما می‌توانید رنگ‌های بدنه‌ی بیشتر، نقشه‌ی کشورهای اروپایی و لاستیک زاپاس را دریافت کنید.


در این خودرو شاهد تجهیزاتی همچون سیستم تهویه مطبوع، حسگرهای پارک عقب، کروز کنترل با محدود کننده سرعت و صفحه لمسی 7 اینچی، سیستم ناوبری ماهواره‌ای و نرم‌افزار گوشی هوشمند همچون اپل کارپلی خواهید بود. تمامی این تجهیزات در حالی عرضه شده که قیمت ساندرو استپ وی تِکرود حدود 4 هزار پوند کمتر از فورد فیستا Zetec مشابه می‌باشد.


برای بدنه‌ی خودرو رنگ‌های جدیدی عرضه شده اما خب در کل تغییرات زیادی رخ نداده است؛ اما خب هنوز هم قیمت 11660 پوندی باعث شده ساندرو استپ وی بازهم خودروی بسیار ارزانی باشد چراکه با این پول خودروهای جدید زیادی وجود ندارند.


داخل کابین نیز تمامی متریال بکار رفته با قیمت خودرو هماهنگی دارند هرچند این موضوع جای انتقاد زیادی ندارد. داچیا همچنین به زیرساخت قدیمی ساندرو دست نزده است. پلتفرم بکار رفته در این خودرو نسخه‌ی بازنگری شده‌ی پلتفرم رنو کلیو نسل دوم بوده و خود خودرو همانند سوپرمینی های مدرن دیگر سواری راحت و مناسبی ندارد. این در حالی است که سیستم تعلیق ارتفاع بیشتری داشته و لاستیک‌های بزرگ‌تری هم در ساندرو استپ وی تِکرود بکار رفته است.

 


در دل این خودرو پیشرانه‌ی 0.9 لیتری بنزینی قرار گرفته که بنا به ادعای داچیا مصرف سوخت کمتر از 7 لیتری دارد. آرامش داخل کابین چندان جالب نبوده و برخی کنترل‌ها همچون اهرم تعویض دنده‌ی شل و طویل به همراه فرمانی کرخت و بی‌حال باعث شده‌اند ساندرو شبیه خودرویی متعلق به عصر آهن جلوه کند. البته باید دانست ساندرو برای مسابقات رالی توسعه نیافته و هدف آن ارائه‌ی یک سواری بی حاشیه و کم‌هزینه است.

 


داچیا ساندرو استپ وی تِکرود خودرویی ارزان‌قیمت، صادق و نسبتاً مجهز است که قیمت بسیار پایینی داشته و مناسب خانواده‌هاست. مدل جدید تِکرود باعث ایجاد تغییراتی در بدنه و کابین شده و قطعاً از سایر نسخه‌ها متمایز است؛ اما این خودرو از نظر تجهیزات تنها دوربین دنده‌عقب اضافی را در مقایسه با نسخه‌ی کامفورت داراست بنابراین پرداخت 660 پوند اضافی چندان منطقی جلوه نمی‌کند؛ اما خب اگر استپ وی تِکرود را دوست داشته باشید احتمالاً آن را خواهید خرید.

مشخصات داچیا ساندرو استپ وی تِکرود TCe 90

  • قیمت: 11660 پوند
  • پیشرانه: 3 سیلندر 0.9 لیتری توربوی بنزینی
  • قدرت/گشتاور: 89 اسب بخار/140 نیوتون متر
  • گیربکس: 5 سرعته دستی، دیفرانسیل جلو
  • شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 11.1 ثانیه
  • حداکثر سرعت: 167 کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: 6.7 لیتر در هر صد کیلومتر

منبع: autoexpress

 

 

 

منبع: پدال