به توافق رسیدن بانک ملت و سایپا در جهت گسترش همکاری ها

مدیران عامل بانک ملت و گروه خودروسازی سایپا در نشستی مشترک، برای گسترش سطح همکاری‌های فی‌مابین توافق کردند. به گزارش سرویس بازار ایسنا، هادی اخلاقی فیض آثار مدیرعامل بانک ملت  در این نشست با اشاره به رویکرد این بانک در حمایت از بخش صنعت و تولید کشور، از آمادگی کامل برای رفع نیازهای ریالی و ارزی خودروسازان و قطعه سازان خبر داد و گفت: بانک ملت می‌تواند به عنوان بانک عامل در تعاملات بین‌المللی مجموعه‌های خودروسازی با خارج از کشور نقش ایفا کند.
وی با اشاره به فراز و نشیب‌های صنعت خودروسازی کشور در سال‌های اخیر، تاکید کرد: همکاری بانک ملت با گروه خودروسازی سایپا و سایر خودروسازان پیشینه‌ای طولانی دارد و بانک علاقه‌مند است که این تعامل را تقویت کند. مدیرعامل بانک ملت با تاکید بر ضرورت یافتن راهکارهای مناسب برای حل موانع و مشکلات فراروی تامین مالی صنعت خودروسازی کشور، تصریح‌کرد: این بانک برای تامین مالی ریالی و همچنین اعطای تسهیلات ارزی به خودروسازان آمادگی دارد.
وی با بیان این نکته که بانک ملت بالاترین دارایی‌های ارزی را در بین بانک‌های کشور در اختیار دارد، گفت: بانک می‌تواند از این ظرفیت برای همکاری با مجموعه‌های خودروسازی و به ویژه سایپا استفاده کند ضمن این که شعب خارجی این بانک هم آماده ارائه انواع خدمات به تولیدکنندگان خودرو هستند. اخلاقی همچنین به ظرفیت‌های بالای شرکت تامین سرمایه این بانک به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تامین سرمایه کشور اشاره کرد و گفت: این شرکت آماده است تا نسبت به تامین مالی گروه خودروسازی سایپا از جمله انتشار اوراق اقدام کند.
وی از حجم ۶.۵ میلیارد یورویی عملکرد ارزی بانک ملت در سال جاری تاکنون اشاره و اظهارکرد: با توجه به برنامه‌های پیش‌بینی شده، این رقم تا پایان سال از مرز ۱۰ میلیارد یورو عبور می‌کند. مهدی جمالی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا هم در این نشست اظهار امیدواری کرد که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، سطح تعاملات این شرکت با بانک ملت بیش از پیش شده و بدین ترتیب گام‌های موثری در اقتصاد کشور برداشته شود. به گفته وی، سایپا در سال‌گذشته ۶هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از بانک ملت تسهیلات دریافت کرده که امید می‌رود روند تسهیلات‌دهی به این شرکت و حمایت از تولید در آن، بیش از قبل تداوم داشته باشد.

منبع: ایسنا