با قدرت استاندارد 755 اسب بخاری، شورولت کوروت ZR1 یکی از قوی‌ترین خودروهای بازار است. هر فردی که با کمپانی هنسی پرفورمنس آشنا باشد به خوبی می‌داند که این تیونر هرگز به این قدرت‌های استاندارد اکتفا نکرده و در این ویدئو می‌توانیم کوروت ZR1 هنسی با قدرت 905 اسبی روی داینو را مشاهده کنیم. قطعاً قدرت این پیشرانه کاملاً هیجان‌انگیز است اما استدعا داریم عمده تمرکز خود را روی صدای فوق‌العاده‌ی این پیشرانه‌ی سوپرشارژردار LT5 بگذارید. صدای این پیشرانه را می‌توانیم جزو جذاب‌ترین صداهای تولیدی بدانیم.


خب وقتی از 905 اسب بخار صحبت می‌کنیم باید در نظر داشته باشید که این عدد روی چرخ‌های عقب اندازه‌گیری شده است. نسخه‌ی استاندارد این خودرو در چرخ‌ها قدرت حدود 655 اسبی داشته و در واقع این خودرو قدرت بسیار بیشتری داشته و خروجی آن کاملاً فراتر از 1000 اسب بخار است. البته استفاده از پکیج تیونینگ HPE1000 نیز نشان دهنده‌ی همین موضوع است.


متأسفانه ما دقیقاً نمی‌دانیم که این هیولای ترسناک چگونه به چنین قدرت هیجان‌انگیزی دست یافته است. هنسی قبلاً خودرویی با قدرت 715 اسبی در چرخ‌ها را به نمایش گذاشته بود. آن خودرو از ورودی هوای سر و برنامه‌ریزی بهبود یافته‌ی پیشرانه سود می‌برد و حاصل کار افزایش 61 اسبی قدرت پیشرانه بود. حدس می‌زنیم افزایش حدود 200 اسب بخاری پیشرانه نیازمند تغییرات سخت‌افزاری و افزایش بوست باشد و قطعاً سیستم اگزوز نیز تغییراتی داشته است.


کوروت ZR1 شام آخر نسل فعلی این خودروست. در هجدهم جولای شاهد رونمایی از هشتمین نسل کوروت C8 خواهیم بود که گفته می‌شود برای اولین بار از طراحی پیشرانه وسط برخوردار می‌باشد. باور بر این است تا یک زمان معین نسل فعلی کوروت به همراه نسل جدید ساخته خواهد شد اما به نظر نمی‌رسد چنین چیزی به مدت طولانی ادامه یابد.

 

 

[دانلود ویدئو]

 

 

 

منبع: پدال