سدان پرفورمنس هیوندای سوناتا N احتمالاً در راه است و X-Tomi Design رندری دیجیتالی از ظاهر احتمالی این خودروی کره‌ای را منتشر کرده است. نسخه‌ی N Line سوناتا قطعاً تولید خواهد شد اما نسخه‌ی کاملاً اسپورت N هنوز به‌صورت رسمی تأیید نشده است.


نسخه‌ی دیجیتالی موردبحث در مقایسه با نسخه‌ی استاندارد سوناتا از نمای پایینی اصلاح شده‌ای سود می‌برد که دارای ورودی‌های هوای بزرگ‌تر در کناره‌ها بوده و اسپلیتری قرمز رنگ نیز در این بخش خودنمایی می‌کند. رینگ‌های بزرگ‌تر با طراحی دو پره‌ای و کالیپرهای ترمز قرمز نیز در پروفایل جانبی بر ذات اسپورت این سوناتا N مجازی تأکید دارند.


اگرچه تولید یا عدم تولید نسخه‌ی کاملاً اسپورت سوناتا N تأیید نشده اما هیوندای اعلام کرده مدل N Line این خودرو با قدرت فراتر از 275 اسب بخار تولید خواهد شد. این قدرت کاملاً بیشتر از خروجی پیشرانه‌های کنونی می‌باشد. پیشرانه‌ی 4 سیلندر 1.6 لیتری توربو با قدرت 180 اسبی و نمونه 2.5 لیتری با قدرت 191 اسب بخاری حرف چندانی درباره‌ی سوناتا N Line نخواهند داشت. همچنین در سال 2020 نیز نسخه‌ای هیبریدی از این سدان کره‌ای تولید خواهد شد.


جدیدترین نسل هیوندای سوناتا از طراحی کوپه مانند سود می‌برد. در داخل کابین می‌توانیم پشت آمپرهای دیجیتال 12.3 اینچی و صفحه‌نمایش 10.25 اینچی سیستم اطلاعات سرگرمی را مشاهده کنیم. اهرم تعویض دنده نیز جای خود را به دکمه‌ها داده و در کنسول حالت ویژه‌ای ایجاد کرده است.


تولید سوناتا 2020 از ماه سپتامبر در تأسیسات آلاباما آغاز خواهد شد. اولین نمونه‌ها نیز در ماه اکتبر وارد نمایندگی‌های فروش خواهند شد. هنوز قیمت نسل جدید سوناتا اعلام نشده است.

 

 

منبع: پدال