نقد و بررسی هیوندای النترا 2017

امسال هیوندای نسخه‌ی جدیدِ اِلَنترا را معرفی کرده است. ماشینی که با کلی طراحی خاص، ظاهری زیبا بدست آورده است. جلوی اِلَنترا  ظاهری جدید پیدا کرده است و شبیه به توسان و سوناتا شده است. دارای یک جلوپنجره‌ی بزرگتر و سیستم چراغهای LED در جلو استاین خودرو آیرودینامیک تر از قبل شده است. و ضریب دِرَگ در این ماشین به 0.27 رسیده است. چیزی که این ماشین را تا حد امکان آیرودینامیک کرده است، شیاری است که در کنار چراغ جلو وجود دارد و  اجازه‌ میدهد که هوا از داخل سپر رد بشود. نمای داخلی اتاق، ظاهری شیک و زیبا دارد. هیوندای تمایل دارد که ماشین ‌هایش بیشتر از هر ماشین دیگری مجلل باشد. هیچ قطعه ای در اتاق این خودرو ارزان و بی‌کیفیت نیست.
شکل النترا از نظر فضای داخلی در بین رقیبهای خود جایگاه زیاد مطلوبی ندارد. دو سیستم سرگرمی برای خودرو وجود دارد که هردو دارای اَپِل کارپِلی و اندروید اُتو هستن که واقعاً عالی است. این خودرو همچنین دارای گرمکن شیشه ‌ی جلو و عقب و یکسری امکانات خاص دیگر است از جمله حافظه‌ ی وضعیت صندلیِ راننده و یک دربازکن صندوق از راه دور که مستقیما از هیوندای توسان به ارث برده است. یکسری از ویژگی‌ های دیگر، زیرِ پوسته ‌ی هیوندای النترا گنجانده شده است. این خودروی سدان سبک‌تر شده است و مصرف سوخت آن  بطور ترکیبی، به ازای هر صد کیلومتر 7.1 لیتر است. این خودرو مجهز به یک موتور 2 لیتری است که توانایی تولید قدرت 147 اسب بخار را دارد و با یک گیربکس اتوماتیک مجهز شده است. پیشرانه این خودرو واقعاً چابک و سریع است ولی یک حالتِ اسپرت برای رانندگی دارد که واکنشِ پدالِ گاز، و حس تعویض دنده‌ها را تغییر میدهد.
اواخر امسال، هیوندای مدل اقتصادی النترا را نیز معرفی کرد که با موتور 1400 سی.سی توربوشارژر و به همراه یک گیربکس 7 سرعته‌ی دو کلاچه ارائه میشود. سبک رانندگی این ماشین با توجه به تعلیق جدید آن، خیلی بهبود پیدا کرده است. درمجموع رانندگی با این ماشین، در جاده، پایدارتر و نرم‌تر شده است. فرمان هم به خوبی عمل میکند که به راننده حس اعتماد به نفس میدهد. النترا با ویژگی‌ ها و امکانات امنیتیِ متعددی ارائه میشود ازجمله هشدار برخورد از جلو به همراه ترمز اتوماتیک، سیستم کمکی تغییر لاین، سیستم حفظ لاین، و سیستم نظارت بر نقاط کور.
هیوندای تمام این امکانات را با 7 ایربگِ استاندارد ارائه میکند که باعث شده است نمره‌ی بالای «اِی پلاس» را از موسسه ‌ی  IIHS دریافت کند. به منظور پس زدن رقبای پیشتاز، هیوندای تغییرات جدی زیادی در این محصول انجام داد. این شرکت همیشه در پایین نگهداشتن قیمتها پیشتاز بوده و حالا با اضافه کردن امکانات، تکنولوژی‌های امنیتی و بروزرسانی پیشرانه‌ها، هیوندای النترا  بطور قطع یکی از گزینه‌های خریداران در این سبک خواهد بود.

لینک ویدئوی بررسی هیوندای النترا: hyundai elantra 2017