چگونه خودروی خودرا برای زمستان آماده کنیم

با توجه به رسیدن فصل سرما و نزدیک شدن به زمستان و هوای بارانی و برفی، ممکن است برخی مشکلات برای خودروهای شما پیش بیاید، دانستن و رعایت کردن یک سری نکات به شما کمک میکند تا از پیش آمدن برخی مشکلات برای خودروی خود جلوگیری کنید. در اینجا چند نکته را برای شما بازگو میکنیم. در موتوتل با ما همراه باشید.


استفاده از ضد یخ
در فصل زمستان استفاده از ضد یخ رادیاتور یکی از ابتدایی ترین اقداماتی است که باید توسط مالکین انجام شود. برای حفظ کارایی مایع موجود در رادیاتور باید هر دو سال یکبار کاملا تعویض شود. بنابراین اگر مدت زیادی است که از محتویات رادیاتور خودروی خود خبر ندارید بهتر است همین الان فکری به حال آن بکنید. نسبت ترکیب ضد یخ با آب رادیاتور (ترجیحا آب مقطر و فاقد املاح) بسته به دمای هوا روی قوطی حاوی ضد یخ درج شده است، اما به طور کلی برای آب و هوای ایران معمولا ترکیب 25 الی 50 درصد ضد یخ با آب رادیاتور کافی خواهد بود.


بازبینی یا تعویض برف پاک کن ها
برف پاک کن ها اگر چه قطعاتی ساده هستند، اما نقشی بسیار حیاتی دارند. تصور کنید در یک روز برفی یا بارانی در حال رانندگی در پشت یک خودروی سنگین هستید. برف پاک کن های شما باید بتوانند برف و باران و همچنین قطرات ریز و البته آلوده رها شده از خودروی جلویی را از روی شیشه جلو پاک کنند. معمولا هر شش ماه یکبار باید برف پاکن ها با نمونه های جدید تعویض شوند. استفاده از محلول های شیشه شوی مخصوص نیز می تواند تکمیل کننده عملکرد برف پاک کن ها باشد.
مهمترین نکته در تعویض صحیح تیغه های برف پاک کن، اطمینان از آسیب ندیدن قسمت های لاستیکی و بخش فلزی تیغه در هنگام نصب است، چرا که با کمی بی دقتی این دو بخش دچار آسیب شده و تیغه کاملا نو نیز چسبندگی خود را به سطح شیشه از دست می دهد. همچنین در صورتی که در سرعت های بالا رانندگی می کنید، استفاده از قطعات ایرودینامیکی ویژه تیغه برف پاکن در جهت اعمال نیروی بیشتر بر روی تیغه و جلوگیری از جدا شدن آن از سطح شیشه در سرعت های بالا می تواند مفید فایده باشد.