معرفی آئودی RS3 مدل 2018

در بین خودروهای تولیدی شرکت آلمانی آئودی (Audi) در بازار آمریکای شمالی، مدل هایی مانند RS4 سدان، RS5 کوپه و RS7 کوپه و سدان شناخته شده تر هستند. اما مدل های موفقی همچون RS4 و RS5 استیشن و RS3 کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و به نوعی خودروهایی ناشناخته بشمار می آیند. در این نوشته هدف ما معرفی مدل پرقدرت و مطرح RS3 بوده که قرار است در سال 2018 به بازار آمریکای شمالی و ایالات متحده آمریکا عرضه گردد.


شاسی و موتور آئودی RS3
شاسی آئودی RS3 جدید بر مبنای شاسی مدل TT RS ساخته شده است. این شاسی بر اساس پلتفرم MQB کمپانی فولکس واگن (Volkswagen) ساخته شده و مدل RS3 جدید به همراه مدل TT RS را به عنوان قدرتمندترین خودروهای ساخته شده با استفاده از این شاسی انعطاف پذیر تبدیل کرده اند. افزایش فروش و محبوبیت برند آئودی موجب آن شده اند که شرکت مادر این مجموعه یعنی شرکت فولکس واگن حساب ویژه ای بر روی محصولات آن باز نمایند. موتور آئودی RS3 جدید بطور کامل از آلومینیوم ساخته شده است. این موتور 5 سیلندر برای افزایش نیروی بیشتر به توربوشارژر نیز مجهز شده است.
این موتور 2.5 لیتر حجم داشته و  وزن آن در حدود 57 پاوند (26 کیلوگرم) سبک از مدل فولادی قدیمی است. با توجه به این کاهش وزن، موتور نیز اندکی به سمت جلو متمایل شده و به سمت اکسل جلو رفته است. طراحی جدید سیلندرهای این خودرو نیز باعث افزایش کارایی آن شده و توان تولیدی آن را به میزان 33 اسب بخار افزایش داده و آن را به عدد 400 اسب بخار رسانده است. شرکت آئودی اعلام کرده که مدل RS3 در زمان 4 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

استفان ریل (Stephan Rail) ریس بخش اسپرت شرکت آئودی در مورد موتور RS3 جدید می گوید: "تعداد زیادی موتور با چهار سیلندر وجود دارند که توانایی های فنی بالایی دارند، اما پیشرانه های پنج سیلندر به نوعی امضای اختصاصی شرکت آئودی بشمار می آیند." وی ادامه می دهد: "و یکی از مهمترین بخش های این موتورها، صدای تولید شده توسط آنهاست. هیچ صدایی شبیه به صدای تولید شده توسط موتورهای 5 سیلندر توربو نیست و این چیزی است که خریداران از آن لذت می برند." قدرت تولیدی توسط موتور آئودی RS3 توسط جعبه دنده 7 سرعته اس-ترونیک دو کلاچه به جاده منتقل می گردد. این نیرو که به چهار چرخ خودرو منتقل می گردد، توسط یک سیستم هیدرولیکی، میزان گشتاور وارد به هر محور را کنترل می نماید. این سیستم در حالت عادی و شرایط نرمال 80 درصد نیروی تولیدی را به چرخ های عقب و مابقی را به چرخ های جلو منتقل می کند.

طراحی ظاهری آئودی RS3
شرکت آئودی در مورد این خودرو سیاست RS سازی (ایجاد قابلیت های مدل های RS) را پیاده کرده است. در طراحی جلو این خودرو، سپر و جلو پنجره عریض تر و عضلانی تر شده اند و ورودی هوای اضافی بر روی آن تعبیه شده است. در زیر این جلو پنجره جدید عبارت Quattro (به معنی سیستم چهار چرخ متحرک) نیز نقش بسته است. رینگ های استاندار آئودی RS3 نیز از آلومینیوم ساخته شده و اندازه ای برابر با 19 اینچ دارند.
در عقب خودرو نیز یک بالچه کوچک بر روی در صندوق عقب طراحی شده است. چراغ های عقبی نیز به اندازه کافی بزرگ طراحی شده اند. دیفیوزر (Diffuser) عقب نیز با رنگ مشکی خود موجب پایداری بیشتر خودرو در سرعت های بالا خواهد شد. کابین خودرو نیز بر اساس مدل سدان S3 ساخته شده است و تجهیزات و ادوات مناسبی را برای سرنشینان و راننده در خود جای داده است. صندلی های اسپرت مدل RS3 جدید نیز با استفاده از روکشی از جنس چرم پوشانده شده اند و با استفاده از خط دوخت های قرمز رنگ تزئین شده اند.
این مدل قرار است در سال 2018 میلادی وارد بازار آمریکای شمالی شود. هنوز قیمت مشخصی برای این خودرو اعلام نشده است اما با توجه به سنت قدیمی شرکت آئودی مدل های RS  معمولا از افزایش قیمت اندکی نسبت به مدل پایه S خود برخوردار هستند. بنا بر این اساس آئودی RS3 مدل سال 2018 میلادی قیمتی در حدود 50.000 دلار (معادل 190 میلیون تومان) خواهد داشت که بنظر می رسد قیمتی مناسب برای این مدل باشد.

مدل مسابقات لمان (Le Mans)
شرکت آئودی یک مدل مسابقه جدید نیز بر اساس RS3 تولید خواهد کرد. این مدل که مخصوص مسابقات لمان خواهد بود، از یک کیت بدنه استثنایی و خشن استفاده می کند. این مدل از یک موتور 2 لیتری مجهز به توربوشارژر استفاده می کند و توانایی تولید 326 اسب بخار نیرو را نیز دارد. این مدل با توجه به قدرت کمتر نسبت به مدل RS3 معمولی اندکی کندتر بنظر می رسد، اما با توجه به شرایطی که این خودرو برای مقابله با آن در مسابقات 24 ساعت لمان طراحی شده، قطعا قابلت های آن هنگام عبور از پیچ های تند جاده بیشتر از مدل معمولی خواهد بود.