برخی تیونرها زبل تر از شرکت‌های دیگر هستند بنابراین درحالی‌که منهارت تنها تیزرهای اولیه از ارتقای نسل جدید ب‌ام‌و Z4 را در چند روز گذشته منتشر کرده، دالر قبلاً بسته‌ی ارتقایی خود برای این رودستر مونیخی را تدارک دیده است.


کار را با مهم‌ترین تغییرات آغاز می‌کنیم. مدل M40i که از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری استفاده می‌کند هم‌اکنون قدرت 402 اسب بخاری و گشتاور 620 نیوتون متری دارد.


دالر فعلاً مشخصات عملکردی این خودرو را منتشر نکرده اما افزایش 67 اسبی قدرت و 120 نیوتون متری گشتاور قطعات باعث بهبود چند دهم ثانیه‌ای شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 4.5 ثانیه‌ای مدل استاندارد خواهد شد. با حذف محدودکننده‌ی سرعت، Z4 M40i تیون شده می‌تواند به سرعت 300 کیلومتر در ساعت دست یابد.


افرادی که با Z4 آشنا نیستند شاید با خود بگویند که دالر به افزایش قدرت پیشرانه اکتفا کرده اما این‌گونه نیست چراکه خودروی موردبحث از سیستم اگزوز اسپورت با خروجی‌های 90 میلی‌متری و فنرهای کم ارتفاع سود می‌برد.


با نگاهی نزدیک به نمای جلو و عقب شاهد یک اسپلیتر با فلاپ های جانبی خواهید بود که دارای رنگ متفاوتی است. رینگ‌های 21 اینچی فورج کاری شده نیز با لاستیک‌های خاص میشلین همراه شده‌اند.

 


دالر این خودرو را با قطعات ارتقا یافته‌ی دیگر همچون سیستم تعلیق اسپورت و تنظیم‌پذیر، رینگ‌های 20 اینچی جدید و رفلکتور شیشه عرضه می‌کند.

 

منبع: پدال