آیا پارکبان‌ها مجازند وجه نقد دریافت کنند؟
مازیار حسینی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه سازمان حمل و نقل شهرداری تهران از سال 94 قراردادی با پارکبان‌ها ندارد، بیان کرد: در حدود 15 هزار فضای پارک حاشیه‌ای از کل 30 هزار فضای پارک، دارای پارکومتر هستند و بر اساس قوانین نظارت بر نحوه عملکرد آن‌ها بر عهده‌ی پلیس است.
وی با اعلام اینکه مناقصه برای 15 هزار فضای بدون پارکومتر دیگر نیز در حال انجام است گفت: با نصب این پارکومترها مردم می‌توانند از کیف پول‌های الکترونیک استفاده کنند و عملا نیازی به پارکبان نیست. عوارض مربوط به این پارکومترها بر اساس مصوبه شورای شهر تعیین میشود.
حسینی در پاسخ به این پرسش که که سرنوشت پول‌هایی که مردم به پارکبان‌ها می‌پردازند چیست؟ گفت: پول‌هایی که مردم بابت پارک در حاشیه خیابان‌ها میپردازند به حساب خزانه واریز می‌شود و ارتباطی با شهرداری ندارد. هر چند بعضی مراکز خرید و رستوران‌ها پارکبان‌هایی را به کار گرفته‌اند تا برای مشتریان خود فضایی برای پارک کردن نگه دارند که رسیدگی به این موضوع باید از طریق مراجع مربوط انجام شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این نکته که برخورد سلبی راه حلی برای این مساله نیست اضافه کرد: در نتیجه گسترش پارکومتر در سطح شهر نیازی به پارکبان نخواهیم داشت در ضمن با شرکت شهربان مکاتباتی صورت گرفته تا به مرور پارکبان‌ها از سطح شهر جمع شوند.
حسینی در جواب این پرسش که آیا فعالیت پارکبانی مجاز است؟ گفت: قانون فعالیت پارکبان‌ها را کجاز می‌داند هرچند که در قانون آمده است که پارکبان‌ها مجاز نیستند وجه نقد بگیرند.

منبع: ایسنا