باکیفیت ترین خودرو ساخت ایران معرفی شد

برای ارزیابی خودروهای ساخت داخل از نماد ستاره برای خودروسازان داخلی استفاده می‌شود. گزارش ها حاکی از آن است که خودرو رنو ساندرو با کیفیت ترین خودروی تولید داخل شناخته شده است.
رنو ساندرو  موفق به اخذ 4 ستاره کیفی شده است و توانسته است از رقیبانی چون گرند ویتارا، مزدا3 جدید و کیا سراتو پیشی بگیرد و به عنوان باکیفیت ترین خودرو ساخت ایران معرفی شود. این خودرو توانسته است با اخذ کمترین نمره منفی و گرفتن 4 ستاره از 5 ستاره در صدر خودروهای با کیفیت تولید داخل قرار بگیرد.
رنو ساندرو متعلق به شرکت خودرو سازی پارس خودرو است و نخستین بار است که در ارزشیابی ماهانه کیفیت خودرو شرکت کرده است. . قیمت آن با دنده‌ی دستی در کارخانه ۴۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. همچنین قیمت رنو ساندرو با دنده‌ی اتوماتیک در کارخانه ۴۹ میلیون و ۵۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معرفی شده است.
لازم به ذکر است این ارزشیابی ماهانه از طریق شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) بین خودروهای تولیدشده در آن ماه صورت می گیرد.
رنو ساندرو تولید کارخانه‌‌ی پارس خودرو است که از سال گذشته به بازار خودروی ایران عرضه شد. رنو ساندروی تولید پارس‌خودرو دارای موتور ۱۶۰۰ سی‌سی است که از ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ بهره می‌برد. این خودرو در دو نسخه‌ی جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته و جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک ۴ سرعته بهره می‌برد. حداکثر قدرت خروجی موتور ساندرو ۱۰۵ اسب بخار است. طول ساندرو ۴۰۲۰، عرضش ۱۷۴۶ و ارتفاعش ۱۵۳۴ میلی‌متر است. وزن خالص خودرو در مدل دستی ۱۱۰۵ کیلوگرم و در مدل اتوماتیک ۱۶۱۲ کیلوگرم است.