تویوتا سبد بسیار متنوعی از کراس اوورها و شاسی بلندها در ابعاد و طرح‌های گوناگون تولید می‌کند اما از زمان بازنشسته شدن خودروی پریوس V شاهد ارائه‌ی محصولی استیشن از جانب ژاپنی‌ها در آمریکا نبوده‌ایم. به تازگی رندری دیجیتالی از تویوتا کمری استیشن در فضای مجازی منتشر شده که بسیار جذاب به نظر می‌رسد.


همانند اکثر خودروهای استیشن، طراح این خودرو از بخش جلو تا ستون B را دست‌خوش تغییر نکرده ولی در بخش عقب شاهد خط سقف نسبتاً تختی هستیم که به نمای پشتی می‌رسد. البته در همین بخش هم می‌توان شباهت‌هایی بین نسخه‌های استیشن مجازی و سدان واقعی کمری را تشخیص داد.


در کل خودروهای استیشن از قوای محرکه، تجهیزات و دینامیک رانندگی برادران سدان خود برخوردار بوده اما سقف طویل‌تر آن‌ها به معنی وجود فضای بار بیشتر است. بسته به طراحی خودرو، فضای صندلی‌های عقب نیز می‌تواند بهبود یابد.


در دهه‌ی 80 و 90 میلادی تویوتا استیشن‌های متنوعی را روانه‌ی بازار آمریکا کرده بود. بسته به ابعاد موردنیاز خریدار، افراد می‌توانستند نسخه‌های استیشن کرولا، کمری و حتی کریسیدای بزرگ را خریداری کنند. از آن زمان تاکنون شاهد افزایش محبوبیت شاسی بلندها و کراس اوور و بنابراین تغییر استراتژی تویوتا بوده‌ایم.


هم‌اکنون حتی سدان ها نیز محبوبیت سابق خود را ندارند. تویوتا در سال 2018 میزان تولید کمری را به خاطر عدم وجود تقاضای زیاد کاهش داده است. این خودروساز تا آوریل 2019 فروش 110,911 دستگاهی را برای کمری گزارش کرده که نشان دهنده‌ی کاهش 8 درصدی در مقایسه با فروش 120,615 دستگاهی مدت مشابه سال قبل است.

 

 

منبع: پدال