WardsAuto با صرف زمان زیاد و بررسی خودروهای مختلف، بهترین کابین‌های سال 2019 را معرفی کرده است. در ابتدا 32 خودرو برای کسب این جایزه نامزد شدند که پس از بررسی‌های زیاد سرانجام از بین آن‌ها 10 خودرو به‌عنوان بهترین‌ها انتخاب شده‌اند. خودروها برای اینکه بتوانند به‌عنوان نامزد دریافت جایزه در این رقابت حضور پیدا کنند باید برای مدل سال 2019 در ایالات‌متحده با کابین کاملاً جدید یا با به‌روزرسانی کلی ارائه شده باشند. WardsAuto برای انتخاب بهترین کابین‌های سال 2019 همه‌چیز از زیبایی و ارگونومی گرفته تا راحتی و کاربرپسندی را موردبررسی قرار داده است. در بین بهترین کابین‌های 2019 از خودروهای ارزان‌قیمتی مثل نیسان کیکس گرفته تا سوپر لوکس‌های گران‌قیمتی همچون بنتلی کانتیننتال حضور دارند درحالی‌که از لحاظ کلاس نیز انواع مختلف خودروها شامل سدان، کراس‌اوور، استیشن، پیکاپ و کوپه در بین بهترین‌ها دیده می‌شود و بنابراین لیست برندگان از تنوع بالایی برخوردار است. با این مقدمه به سراغ معرفی بهترین کابین‌های 2019 به ترتیب امتیاز می‌رویم.

بنتلی کانتیننتال

 

نسل سوم بنتلی کانتیننتال از زیبایی خاصی برخوردار است و سطح بالایی از راحتی و تجمل را در داخل و خارج ارائه می‌کند. کابین این ماشین بیانگر زبان طراحی کاملاً جدیدی است که علیرغم مدرن بودن و برخورداری از نمایشگرهای دیجیتالی، همچنان عناصر آشنای بنتلی در آن دیده می‌شود. هزار ساعت طول می‌کشد تا صد کارگر به‌صورت دست‌ساز کابین کانتیننتال را تولید کنند.

ب‌ام‌و M850i

مانند بنتلی کانتیننتال، کابین ب‌ام‌و M850i نیز با سطوح چرمی و تریم‌های فلزی پوشیده شده که فضای جذابی را ایجاد کرده‌اند. داوران به کنترلرهای صدا، شیفتر دندهٔ کریستالی و تریم آلومینیومی در کنسول مرکزی این کوپهٔ اسپرت بشدت علاقه‌مند شدند. M850i همچنین در بخش ارگونومی و همین‌طور سیستم تشخیص صدا هم امتیازهای بالایی دریافت کرد. با وجود این سیستم می‌توان به‌صورت گفتاری سیستم تهویه یا ناوبری را تنظیم کرد.

جنسیس G70

در کابین جنسیس G70 از پوشش سقف پریمیوم و ارگونومی عالی گرفته تا سیستم‌های کمک‌رانندهٔ پیشرفته و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، همه‌چیز خوب است. صندلی‌های ردیف دوم این سدان کره‌ای هم که به گرم‌کن مجهز هستند، راحت بوده و به‌منظور قرار دادن اشیاء بزرگ در صندوق بار می‌توان آن‌ها را خواباند. این در حالی است که همهٔ این ویژگی‌ها را می‌توان با قیمتی کمتر از 45 هزار دلار در اختیار داشت.

هیوندای سانتافه

طی هشت سال گذشته هیوندای هفت بار موفق به حضور در لیست 10 کابین برتر شده است و امسال هم هشتمین جایزهٔ خود را با نسل جدید سانتافه کسب کرده است. این کراس‌اوور میان سایزی است که از تکنولوژی‌های کمک‌رانندهٔ فراوان، متریال خوش لمس و کیفیت عالی برخوردار است. بالاترین تیپ این ماشین با قیمتی نزدیک به 40 هزار دلار نیز تجهیزاتی مثل گرم‌کن صندلی‌های عقب شارژر بی‌سیم را ارائه می‌کند که معمولاً در خودروهای لوکس با دو برابر قیمت پیدا می‌شوند.

جیپ گلادیاتور

جیپ پس از 27 سال اولین پیکاپ خود را با نام گلادیاتور معرفی کرده که چیز خیلی بیشتری از یک رانگلر با فضای باری در پشت آن است. البته گلادیاتور از جلو تا ستون B تقریباً به‌طور کامل با رانگلر یکسان است اما بخش عقبی کابین آن کاملاً جدید بوده و به فضاهای هوشمندانی برای قرار دادن اشیاء مجهز شده است. علاوه بر این، تمامی مدل‌های این پیکاپ آمریکایی کانورتیبل بوده و می‌توان با برداشتن سقف آن از هوای آزاد لذت برد.

لینکلن ناتیلوس

روشن، باروح و زیبا بهترین کلمات برای توصیف کابین لینکلن ناتیلوس هستند. کابین این کراس‌اوور میان سایز لوکس از پوشش سقف و غربیلک فرمان گرفته تا رو دری‌ها و صندلی‌ها، با چرمی کرمی احاطه شده است. علاوه بر این، رنگ‌های مختلف برای نورپردازی داخلی و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی Sync با منوهای آسان و پاسخگویی سریع هم از دیگر ویژگی‌های برجستهٔ ناتیلوس هستند.

مرسدس بنز A220

سدان پایهٔ مرسدس بنز با سیستم اطلاعاتی-سرگرمی عالی MBUX، رنگ‌های بسیار متنوع برای نورپردازی داخلی و دریچه‌های تهویهٔ توربین مانند توانست در بین 10 کابین برتر سال جای گیرد؛ اما شاید تأثیرگذارترین ویژگی A220 قیمت پایهٔ 34,500 دلار آن باشد. این چهارمین محصول مرسدس بنز است که طی شش سال موفق به کسب این جایزه شده است. در سال 2014 مدل S کلاس توانست اولین جایزهٔ مرسدس در این رقابت را کسب نماید.

نیسان کیکس

نیسان کیکس امسال نه‌تنها در بین برندگان بلکه در بین کل 32 نامزد شرکت‌کننده، ارزان‌ترین خودرو بوده و موفق به حضور در بین بهترین‌ها هم شده است. این کراس‌اوور ژاپنی با قیمت پایهٔ 23,330 دلاری، پایین‌تر از میانگین قیمتی 36 هزار دلاری خودروهای صفرکیلومتر بازار ایالات‌متحده قرار می‌گیرد اما درعین‌حال در داخل آن هیچ نشانی از قیمت پایین یا اقداماتی برای کاهش هزینه دیده نمی‌شود. داوران همچنین ارگونومی کیکس را هم بررسی کرده دسترسی آسان به همه‌چیز و دید عالی به اطراف آن‌را تحسین کرده‌اند.

تویوتا رافور

تویوتا رافور پرفروش‌ترین کراس‌اوور بازار ایالات‌متحده است و کابین ماجراجویانهٔ نسل جدید آن قطعاً محبوبیت این ماشین را در بین خریداران کراس‌اوورهای کامپکت افزایش خواهد داد. نمونهٔ موردبررسی در این رقابت نسخهٔ هیبریدی تیپ لیمیتد است که در داخل از ویژگی‌های پریمیومی مثل غربیلک فرمان چرمی، پنج پورت USB نورپردازی آبی‌رنگ، سیستم صوتی پریمیوم و سطوح نرم برخوردار است.

ولوو V60

در استیشن ولوو V60 ویژگی‌های قدیمی دوباره جدید شده‌اند به‌گونه‌ای که اولین نگاه به کابین این ماشین، خاطرات خودروهای چند دههٔ پیش را به یاد می‌آورد. این احساس سه سال پیش در کراس‌اوور بزرگ XC90 هم وجود داشت که زبان طراحی داخلی جدید ولوو را معرفی کرد و در بین 10 کابین برتر آن سال جای گرفت. به‌طورکلی متریال و الگوهای ترکیب شده در داخل V60 فضایی را ایجاد کرده‌اند که هم دل‌باز و هم محفوظ احساس می‌شود.

 

 

منبع: پدال