هیروشی تامورا مهندس تولید یکی از افسانه‌ای‌ترین خودروهای دنیا یعنی نیسان GT-R است و به نظر می‌رسد که او عجله‌ای برای جایگزینی نسل فعلی ندارد! در جدیدترین خبر منتشر شده می‌خوانیم تکنولوژی‌های الکتریکی و خودران احتمالاً در نسل آتی گودزیلا بکار خواهند رفت.


تامورا یکی از مردان پشت صحنه‌ی تولید GT-R R35 بوده و در خلال مصاحبه‌ی جدید خود با دیجیتال ترندز به انتقادات از نیسان درباره‌ی طولانی بودن طول عمر نسل فعلی این سوپر اسپورت پاسخ داده است.
او گفته است:

ما در سال 1989 اسکای لاین GT-R R32 را عرضه کرده و سپس تولید مدل بعدی یعنی اسکای لاین GT-R R33 را در سال 1995 شروع کردیم. پس از این دو خودرو هم نوبت به مدل اسکای لاین GT-R R34 مدل 1999 رسید؛ اما همه‌ی آن‌ها از پیشرانه‌ی توئین توربوی RB26 و سیستم چهار چرخ محرک استفاده می‌کردند. از سال 1989 تا انتهای سال 2002 یعنی به مدت 13 سال ما هیچ‌چیز پلتفرم به جز فاصله‌ی بین محورها را تغییر ندادیم. از سال 2007 (زمان عرضه نسل فعلی GT-R R35) تاکنون تنها 13 سال گذشته که خیلی هم زیاد نیست.


از این مدیر ارشد درباره‌ی اهمیت استفاده از تکنولوژی‌های جدید در محصولات نوین این برند پرسیده شده و او گفته همه‌چیز به نیازهای مشتریان بستگی دارد. اگر آن‌ها خواهان یک خودروی الکتریکی پرفورمنس باشند پس نیسان هم آن را خواهد ساخت.


تامورا خاطرنشان می‌سازد:

همه‌چیز به نیازهای مشتریان برمی‌گردد. اگر یک نفر خواهان خودرویی الکتریکی باشد من می‌گویم چراکه نه! اما از قول م ویسید که تامورا گفت نسل بعدی خودروهای اسپورت از نوع الکتریکی خواهند بود. من چنین چیزی نگفتم اما اگر مشتریان چنین چیزی بخواهند مشکلی نخواهد بود؛ بنابراین اگر مصرف‌کنندگان واقعاً خواهان خودرویی الکتریکی باشند ما آن را خواهیم ساخت. اگر آن‌ها به دنبال پیشرانه‌ی درون‌سوز باشند ما هم چنین خودرویی را تولید خواهیم کرد. من باید درباره‌ی نیازها و خواسته‌های مشتریان واقعی فکر کنم. مشتریان واقعی…


ظاهراً این مدیر ارشد از نصب تکنولوژی‌های خودران در خودروهای اسپورت آینده استقبال کرده است. او می‌گوید از سیستم‌های خودران می‌توان برای راندن خودرو تا پیست استفاده کرد و پس از آن راننده با دستان خود هدایت خودرو در پیست را بر عهده بگیرد.

 

 

 

منبع: پدال