رزبرگ از دنیای قهرمانی فرمول یک خداحافظی کرد

در اقدامی عجیب قهرمان این فصل مسابقات فرمول یک، نیکو رزبرگ از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. نیکو رزبرگ که برای اولین بار و پس از پیروزی در جایزه بزرگ ابوظبی، به عنوان قهرمان مسابقات فرمول یک 2016 معرفی شد، مسابقه ابوظبی را سخت و حساس و یکی از طاقت‌فرساترین لحظات زندگی خود عنوان کرد. مارا در موتوتل همراهی کنید.
قهرمان امسال مسابقات فرمول یک قبل از دریافت جوایز امسال در شهر وین جداشدن خود از دنیای قهرمانی را اعلام کرد و اخبار این مسابقات را تحت تاثیر این خداحافظی قرارداد. رزبرگ گفت: من از زمانی که 6 سال داشته ام و در تمام این 25 سال گذشته آرزوی قهرمانی در این مسابقات را داشتم. تمام زندگی خود را در این راه صرف کرده‌ام و همه اطرافیان من از خانواده و دوستان و همچنین تیم مرسدس بنز و هواداران کمک زیادی برای کسب این موفقیت کرده‌اند اکنون به این هدف دست یافته‌ام و توصیف این شرایطی که در آن هستم کار بسیار دشواری است. دو سال گذشته که از لوئیس شکست خوردم فشار زیادی را به من وارد کرد و فراموش نمی‌کنم که شرایط و لحظات سختی که داشتم باعث افزایش انگیزه من برای قهرمانی شد. حالا که به این هدف رسیده‌ام باید به ندای قلبم گوش کنم و در شرایطی متفاوت به دنبال ماجراجویی باشم.
وی اضافه کرد که این تصمیم خود مبنی بر جداشدن از دنیای حرفه‌ای فرمول یک را قبل‌تر با لوئیس همیلتون مطرح کرده بود. مدیر تیم مرسدس بنز نیز پس از سخنان رزبرگ گفت که از این تصمیم شگفت زده شده و هنوز تیم مرسدس بنز تصمیمی برای انتخاب جایگزین رزبرگ نگرفته‌است. توتو ولف گفت انتخاب جانشینی خوب برای رزبرگ از روز دوشنبه شروع خواهد شد: من به همراه نیکی لائودا و مهندسان تیم روز دوشنبه جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد تا کاندیداها برای جایگزینی یک راننده بزرگ مثل رزبرگ را مورد بررسی قرار دهیم.
رزبرگ قبل از این قراردادش با تیم مرسدس را به مدت 2 سال تمدید کرده‌بود . تیم مرسدس بنز نیز قبل از این مشکلاتی را با لوئیس همیلتون بابت عدم اجرای دستورات تیمی پیدا کرده بود و حتی شایعاتی مبنی بر کنار گذاشتن این راننده انگلیسی مطرح شده بود اما مرسدس بنز در میانه فصل مسابقات قرارداد خود را با هر دو راننده‌اش برای مدت 2 سال تمدید کرد تا با خیال راحت‌تری به کار خود ادامه دهد. حالا با این تصمیم جدید قهرمان مسابقات، تیم مرسدس بنز مشکلات جدی برای فصل آینده خواهد داشت.