هنسی پرفورمنس اعلام کرد کار ساخت اولین شاسی فیبرکربنی هایپرکار ونوم F5 را آغاز کرده است.


این کمپانی تگزاسی اولین بار در اواخر سال 2017 از این خودرو رونمایی کرد. البته هنوز پروتوتایپ آماده‌ی تولید این خودرو روانه‌ی جاده‌ها نشده اما جان هنسی اخیراً اعلام کرده این کار در حال انجام است.


درحالی‌که هنسی ونوم GT قبلی بر پایه‌ی محصولات لوتوس ساخته شده بود اما F5 طراحی خاص خود را داراست. این خودرو نه تنها از شاسی‌بلند سبک‌وزن و فیبر کربنی قوی‌ای سود می‌برد بلکه نیروبخشش هم پیشرانه‌ی 8 سیلندر 7.6 لیتری توئین توربو با قدرت بیش از 1600 اسب بخار و گشتاور 1760 نیوتون متری می‌باشد. جان هنسی مدیر اجرایی این شرکت پرآوازه قبلاً تأیید کرده بود پیشرانه‌ی ونوم F5 در قدرت فراتر از 2000 اسب بخار هم تست شده است!


با این میزان قدرت و گشتاور فوق‌العاده بالا، هنسی اهداف پرفورمنس قابل‌توجهی را برای خود ترسیم کرده است. همه می‌دانیم که این برند به دنبال شکستن مرز سرعت 182 کیلومتر در ساعت بوده و شاید به سرعت 500 کیلومتر در ساعت هم حمله کند. هنسی همچنین ادعا می‌کند این خودرو در کمتر از 10 ثانیه به سرعت 300 کیلومتر در ساعت خواهد رسید.


خب پس درحالی‌که بوگاتی گفته علاقه‌ای به ثبت رکوردهای سرعت جدید ندارد اما هنسی و برخی رقبای دیگر به اعداد اهمیت زیادی می‌دهند. برای مثال می‌توان به کونیگ زگ اشاره کرد که رکوردهای زیادی را در این زمینه بر جای گذاشته است.

 

 

 

 

منبع: پدال