بی‌ام‌و M5 بازیگری استثنایی در کلاس سدان اسپرت به شمار می‌رود. درواقع M5 به‌دلیل عملکرد فنی عالی که همه چیز را بجز بزرگ‌ترین خودروهای سوپراسپرت و ابرخودروها مغلوب می‌کند، بازیگری استثنایی در هر کلاسی است. شاید برای خیلی‌ها باور این موضوع دشوار باشد که ۳۵ سال از آغاز جنون بی‌ام‌و و تولید اولین بی‌ام‌و M5 می‌گذرد؛‌ اما خودروساز باواریا قصد ندارد این رویداد را بدون توجه باقی بگذارد. در همین راستا نسخه ۳۵ سالگی بی‌ام‌و M5 با بهره‌گیری از پکیج ظاهری بدنه معرفی شده است تا احترامی به سدان سایز متوسط این شرکت باشد.

2020 BMW M5 / بی ام و ام5

به همین منظور خودروساز آلمانی گروه بی‌ام‌و ایندیویجوال (BMW Individual) را بسیج کرده است تا خاص‌ترین طرح‌های خود را برای نسخه ۳۵ سالگی M5 ارائه دهد. نسخه ۳۵ سالگی از طرح رنگ خاص ماتی به نام Frozen Dark Grey II همراه‌با رینگ‌های منحصربفرد ۲۰ اینچی با پره‌های Yشکل و رنگ خاکستری گرافیتی بهره می‌برد.

2020 BMW M5 / بی ام و ام5

کالیپرهای ترمز هم به‌طور مشابه طرح تیره با پوشش سیاه براق دارند و نشان عقب خودرو حذف شده است؛ زیرا بی‌ام‌و، حذف آن را نشانه ظاهر ظریف خودرو می‌داند. 

2020 BMW M5 / بی ام و ام5

درواقع تنها محل تبلیغات برای نسخه سالگرد ۳۵ سالگی بی‌ام‌و M5 در داخل قرار دارد. طرح تیره بیشتری در صندلی‌های M اسپرت با روکش‌های چرم سیاه دیده می‌شود، درحالی‌که بافت متضاد بژ نیز برای جلوه بصری اضافه شده است. کنسول مرکزی در این نسخه نیاز به توجه بیشتری دارد، زیرا تریم طلایی رنگ ۳۵ سالگی بی‌ام‌و M5 با قلم‌زنی سفید در آن استفاده شده است. تریم طلایی روی پنل‌های در و داشبورد نیز یافت می‌شود و قطعات تزئینی طلایی رنگ اضافی با برند M5 نیز روی پادری‌ها وجود دارد.

2020 BMW M5 / بی ام و ام5

بی‌ام‌و تنها ۳۵۰دستگاه از این نسخه خاص تولید خواهد کرد، که همه آن‌ها از پکیج M5 کامپتیشن به‌عنوان نقطه شروع استفاده می‌کنند. بدان معنی که پیشرانه هشت سیلندر خورجینی ۴/۴ لیتری با قدرت ۶۱۷ اسب‌بخار مجهز به توربوشارژر دوگانه زیر کاپوت قرار می‌گیرد و قدرت را ازطریق جعبه‌دنده خودکار هشت سرعته به چهار چرخ ارسال می‌کند. برای خاص‌تر کردن این مدل‌ها، بی‌ام‌و پکیج‌های آپشن Executive و M Driver’s را به‌صورت استاندارد ارائه می‌دهد.

2020 BMW M5 / بی ام و ام5

از ۳۵۰ نسخه ویژه برای ۳۵ سالگی بی‌ام‌و، تنها ۳۵ دستگاه آن برای مشتریان در ایالات متحده عرضه می‌شود و تولید آن‌ها از اواخر تابستان و اوایل پاییز امسال آغاز خواهد شد. علاقه‌مندان برای قرار دادن یکی از این نسخه‌ها ویژه در گاراژ خود باید مبلغ ۱۲۸ هزار و ۹۹۵ دلار آماده کنند.
 

منبع: زومیت