هنگامی که صحبت از خودروی جی تی می‌شود اولین نامی که به ذهن افراد می‌رسد بنتلی کانتیننتال جی تی است چرا که این خودرو در واقع نهایت یک گرند تورر واقعی است. بنتلی کانتیننتال در تمام تعاریف یک جی تی می گنجد. این خودرو برای دو سرنشین خود آرامش و راحتی فوق العاده‌ای را حتی در سفرهای طولانی به ارمغان می‌اورد، پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر این خودرو قادر است تا قدرت و شتاب بسیار خوب را در کنترل شده ترین حالت ممکن در اختیار راننده قرار دهد و در کنار این دو ویژگی صندوق بار این خودرو آن قدر جا دار هست تا وسایل سرنشینان خود را بتواند حمل کند. 

مک لارن جی تی

رویکرد مک لارن در این خودرو ارائه‌ی خودرویی مشابه با استون مارتین دی بی ۱۱ و یا پورشه کاررا بوده است و تلاش نکرده است تا با خودروهایی همچون کانتیننتال جی تی و یا مرسدس اس کوپه وارد رقابت شود چرا که خودروی مک لارن همانند برادر بزرگ ترش ۷۲۰ اس تا حد زیادی اسپرت است. در واقع این جی تی جدید حاصل استقبال گسترده‌ی خریداران از مدل ۵۷۰ جی تی بوده است و حالا مک لارن تصمیم دارد تا با یک جی تی تمام عیار رقابت را در بازار سخت تر کند.

کاری که مک لارن در ساخت این خودرو انجام داده است این است که ۷۲۰ اس را آرام و رام کرده است تا به یک خودروی جی تی برسد. البته باید بگوییم که حدود ۶۵ درصد از قسمت‌های مختلف این خودرو نظیر فیبر کربن بدنه از نو طراحی شده‌اند و نمی‌توانیم این خودرو را همان ۷۲۰ اس بدانیم اما به هر حال این خودرو اشتراکات زیادی را با ۷۲۰ اس دارد. 

طراحی

از نظر طراحی مک لارن جی تی از تمام خودروهای مک لارن ساده تر به نظر می‌رسد و در کل با تعریف‌ها و استاندارد‌های خودروهای جی تی همخوانی دارد. این خودرو حجیم و عریض به نظر می‌رسد و در کل ابهت کافی برای یدک کشیدن نام جی تی را دارد.
اتاق این خودرو هم درست مانند خودروهای جی تی بسیار جادار و بزرگ است. این اتقال که بی شباهت با سایر مک لارن‌ها نیست امکانات و راحتی کافی را برای سرنشینان خود به ارمغان خواد آورد چرا که در آن خبری از المان‌های سفت و سخت سایر مک لارن‌ها نیست و در عوض ما در این خودرو شاهد یک سان روف بسیار بزرگ، صندلی‌های جادار و البته سیستم سرگرمی و اطلاعاتی پیشرفته و عالی هستیم.

قوای فنی

در قلب این مک لارن همان موتور ام ۸۴۰ تی ایی که روی ۷۲۰ اس هم وجود دارد می‌تپد. با این تفاوت که این پیشرانه در جی تی ۹۸ اسب بخار نیرو و ۳۵ نیوتن متر کمتر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه‌ی توئین توربوی ۴ لیتری وی شکل ۸ سیلندر قادر است تا ۶۱۲ اسب بخار نیرو و ۶۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که نمودار گشتاور این خودرو به نسبتا ۷۲۰ اس تخت تر است و این خودرو در گستره‌ی دور موتور وسیع تری حداکثر گشتاور خود را در اختیار دارد. گشتاور زیاد در همه‌ی دورها و البته سیستم چهار چرخ متحرک این خودور همگی به این معنی هستند که این خودرو عملکردی بسیار آرامش بخش تر از ۷۲۰ اس دارد.

کلام آخر

بهترین جی تی های حال حاضر بازار بنتلی کانتیننتال جی تی، لکسوس ال سی ۵۰۰، استون مارتین ونکوئیش اس، استون مارتین دی بی ۱۱، فراری جی تی سی ۴ لوسو، پورشه ۹۱۱ کاررا، مرسدس بنز اس کوپه و ب ام و سری ۸ هستند. البته به جز این خودروها بسیاری جی تی خوب دیگر هم در بازار هستند. حال با این رقابت نفس گیر باید دید که مک لارن جی تی پس از ورود به بازار با قیمت ۲۲۰ هزرا دلاری خود عرضه اندام کند یا خیر.