خب حقیقت این است که 99.9 درصد خریداران رولزرویس کولینان هرگز با این خودرو به فکر خروج از جاده‌های آسفالت نرم نخواهد بود. البته در صورتی که راننده بخواهد از میان جنگل میانبر برود این کار میسر خواهد بود چراکه کولینان علیرغم استفاده از پلتفرم مشترک با فانتوم دارای ارتفاع بیشتری از سطح زمین بوده و تا حدی می‌توان با آن آفرود کرد.


روبرو شدن با شن و ماسه، گل و لای، صخره و… نیازمند یک‌چیز ساده است: فعال کردن حالت آفرود از طریق یک دکمه مخصوص. با فشار این دکمه ارتفاع بدنه 44 میلی‌متر بالا رفته و همه‌چیز طبق شرایط موجود تنظیم می‌شود. تمام کاری که راننده باید انجام دهد هوشیار بودن و توجه کردن به جاده پیش رو و نگاه کردن به اطراف بوده چراکه باید از رنگ بدنه گران‌قیمت این خودرو محافظت کرد.


سیستم تعلیق بادی کولینان بی‌وقفه تنظیمات خود را تغییر داده و سیستم فرمان پذیری چهار چرخ نیز باعث می‌شود خودرو بدون عقب‌گرد از روی موانع رد شود. همچنین یک‌چیز بسیار سورپرایز کننده در زمان آفرود با این خودروی گران‌قیمت به سکوت کولینان مربوط می‌شود! این خودرو آفرود را همانند حضور در جاده با نهایت نرمی و سکوت انجام می‌دهد. همچنین اگرچه خودرو ابعاد بزرگی دارد اما کاملاً تودست بوده و مطیع راننده است.


TFLOffRoad شانس راندن کولینان 400 هزار دلاری مجهز به رینگ‌های 22 اینچی و لاستیک‌های تابستانی را در محیط خارج از جاده پیدا کرده و برخی جنبه‌های کلیدی این خودرو را بررسی نموده است. می‌خواهید بدانید این قدبلند فوق لوکس در آفرود چه عملکردی دارد؟ تماشای ویدئوی زیر را از دست ندهید!

 

منبع: پدال