علت ترافیک سنگین در پایتخت، ورود روزانه 1000 خودرو و موتورسیکلت نو به شهر تهران

در چند روز اخیر شاهد ترافیک سنگین در پایتخت بوده ایم. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از علل افزایش ترافیک سخن گفت. سردار محمدرضا مهماندار در مورد افزایش حجم ترافیک در چند روز اخیر گفت: عللی چون تغییرات در ساعت و محدوده طرح ترافیک که در پی وضعیت آلودگی هوا به وجود آمده بود یکی از مهم‌ترین عوامل ترافیک است و اظهار داشت تعطیلات پایان ماه صَفَر نیز یکی دیگر از عوامل ترافیک بوده است. همجنین سردار مهماندار وجود هوای سرد و برودت هوا را یکی دیگر از عوامل دانست و به طور ضمنی اشاره داشت که در هنگام سردی هوا میل به استفاده از خودرو شخصی بیشتر است. ایشان همچنین با اشاره به کوتاه شدن روز در نیمه دوم سال و همزمانی ساعات کار ادارات با غروب آفتاب و همچنین بارش‌های اخیر را موجب روند افزایشی ترافیک و کندی عبور و مرور در بزرگراه ها عنوان کرد. مارا در موتوتل همراهی کنید.
ایشان در ادامه با عنوان این مساله که مجموعه ای از این عوامل عامل اصلی ترافیک بوده اند، حضور ماموران راهنمایی و رانندگی از ساعت 5 بعدازظهر در معابر به منظور روان ساخت ترافیک و مدیریت آن را اعلام کرد.  ایشان در ادامه به روند ورود روزانه 1000 خودرو و موتورسیکلت نو به خیابان های تهران اشاره کرد و از خروجی های ناچیز خودرو خبر داد و بیان کرد این نوع افزایش بدون افزایش در ظرفیت خیابان ها و معابر صورت می‌گیرد و روند سنگینی ترافیک را افزایش خواهد داد.
رئیس پلیس راهنمایی رانندگی همچنین از فعالیت ماموران پلیس راهور در بیست و پنج روز اخیر  گفت و از افزایش 20 درصدی برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی، افزایش ۵۰۰ درصدی نصب پلاک اعزام به تعمیرگاه برای خودروهای دودزا، افزایش ۳۰۰ درصدی برخورد با خودروهای دارای نقص فنی و معرفی 6000 خودروی پلاک مخدوش به مقام قضایی خبر داد. ایشان به شهروندان پایتخت توصیه کرد که در ساعت های پیک ترافیک از عبور و مرور غیر ضروری بپرهیزند و از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند . ایشان همجنین لزوم بازنگری مدیریت وضعیت ترافیک را در وضعیت سازماندهی تردد ضروری دانستند.