شورولت کوروت یکی از بهترین خودروها برای شرکت‌های تیونینگ بوده اما طبق خبری که منتشر شده، شاید ارتقای کوروت C8 جدید بسیار سخت‌تر از گذشته باشد.


گفته می‌شود این خودروی جدید از سیستم ECU رمزگذاری شده و منحصربه‌فردی سود می‌برد که ظاهراً باعث می‌شود برنامه‌ریزی دوباره‌ی ECU تقریباً غیرممکن باشد.


منابع ناشناس اعلام کرده‌اند ECU رمزگذاری شده‌ی C8 باعث می‌شود خواندن، نوشتن و یا جایگزینی آن بسیار سخت باشد. البته کمپانی‌های تیونینگ هنوز هم خواهند توانست اصلاحات فنی را برای قوای محرکه این خودرو در نظر بگیرند اما خب بدون تیون یا جایگزینی ECU، هرگونه ارتقای این خودرو تقریباً بی‌فایده خواهد بود.


ادعا شده اگر شرکتی به دنبال شکستن رمز ECU باشد رایانه‌ی خودرو خاموش خواهد شد و باید دوباره آن را راه‌اندازی کرد که احتمالاً این کار نیز تنها توسط شورولت امکان‌پذیر است.


خبرهای مربوط به قابل تیون نبودن نسل جدید کوروت ما را به یاد نیسان GT-R نسل R35 می‌اندازد که در زمان عرضه گفته می‌شود این خودروساز ژاپنی ECU خودروی خود را به گونه‌ای طراحی کرده که نمی‌توان آن را شکست. همه‌ی ما می‌دانیم که تنها چند هفته پس از عرضه‌ی گودزیلا شاهد تیونینگ این خودرو بودیم و نه تنها رمزگذاری آن شکست بلکه GT-R به یکی از محبوب‌ترین خودروهای پرفورمنس دنیا بدل گشت.


در آینده خبرهای بیشتری دراین‌باره خدمت شما عزیزان تقدیم خواهیم کرد.

 

 

منبع: پدال