بدون درنظرگرفتن ابرخودروی AMG One، مرسدس AMG GT63S با قدرت ۶۳۰ اسب بخاری خود در حال حاضر قوی‌ترین خودرویی است که مرسدس بنز تولید می‌کند. برابوس، یکی از قوی‌ترین تیونرهای آلمانی، تصمیم گرفته است تا دستی به سروروی موتور V8 تویین توربوی ۴ لیتری این خودرو بکشد و قدرت آن را افزایش دهد. نتیجه‌ی کار، سدان اسپرتی از آب درآمده است که ۷۸۹ اسب‌بخار قدرت دارد؛ یعنی ۱۵۹ اسب‌بخار بیشتر از مدل استاندارد این خودرو.

Mercedes-AMG GT63 S By Brabus

برابوس درکنار افزایش قدرت، موتور گشتاور آن را نیز به ۱۰۰۰ نیوتون‌متر رسانده است. پس از اعمال این تغییرات، سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر خودرو به ۲.۹ ثانیه کاهش پیدا کرده است. حداکثر سرعت آن نیز به‌صورت الکترونیکی روی ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت محدود شده است که از این نظر با مدل استاندارد برابری می‌کند. اگر برایتان سؤال پیش آمده که برابوس چگونه به این قدرت دست پیدا کرده است؛ باید اشاره کنیم تیونر اقدام به نصب توربوشارژرهای بزرگ‌تر کرده، در مرحله‌ی بعد هم تنظیمات ECU تغییر کرده است.

Mercedes-AMG GT63 S By Brabus

برای اینکه خودرو ظاهری متفاوت با نسخه‌ی استاندارد داشته باشد، برابوس تغییرات ظاهری نیز در بدنه‌ی خودرو اعمال کرده است. بسیاری از بخش‌های بدنه‌ی این خودرو از جنس فیبرکربن ساخته شده‌اند و برابوس آن‌ها را در تونل باد مورد آزمایش قرار داده است. بخش‌های جدیدی که به AMG GT63 S اضافه شده‌اند، شامل اسپویلر جلو، ورودی‌های هوای جدید روی سپر، دیفیوزر عقب و خروجی‌های چهارگانه‌ی اگزوز از جنس تیتانیوم هستند.

Mercedes-AMG GT63 S By Brabus

در نمای جانبی هم رینگ‌های برابوس ۲۱ اینچی در جلو و ۲۲ اینچی در عقب نصب شده‌اند. این رینگ‌های ۱۰ پره کاملا جدید هستند و پیش از این روی هیچ‌یک از محصولات برابوس نصب نشده‌اند. برابوس در مرحله‌ی بعد به سراغ سیستم تعلیق رفته و ارتفاع خودرو را ۲۵ میلی‌متر کاهش داده است.

Mercedes-AMG GT63 S By Brabus

درون کابین، استفاده‌ی گسترده از چرم و آلکانترا به چشم می‌خورد. برابوس رنگ تودوزی این خودرو را در هر رنگی که مشتری سفارش دهد، اجرا می‌کند. مشتریانی که بخواهند پول بیشتری هزینه کنند، می‌توانند درخواست کنند به‌جای تزیینات طرح چوب، در خودروی آن‌ها از تزیینات فیبرکربنی استفاده شود. در پایین درها نیز سیستم نورپردازی کار گذاشته شده است که در هنگام باز کردن در، لوگوی برابوس را روشن می‌کنند. رنگ این نورپردازی با نورپردازی داخل کابین همخوانی دارد. رکاب و پدال‌های آلومینیومی هم در آخر، تکمیل‌کننده‌ی جذابیت‌های ظاهری محصول برابوس هستند.

برابوس در حال حاضر پیش‌فروش مدل یادشده را آغاز کرده‌ است ولی قیمت آن فعلا مشخص نیست.

 

 
 

منبع: زومیت