سرویس‌های کرایه اینترنتی خودرو باید زیر نظر اتحادیه باشند

رئیس اتحادیه مؤسسات توریستی و اتومبیل کرایه تهران اعلام کرد نظارت موجود بر شرکت‌های خدمات دهنده اینترنتی کافی نیست. قاسم قربانی خواه در رابطه با شرکت‌هایی که از طریق اینترنت و به کمک اپلیکیشن ‌های موبایل به مردم سرویس‌دهی می‌کنند گفت: این شرکت‌ها تحت نظر هیچ اتحادیه‌ای نیستند و فعالیت آن‌ها صرفا در ثبت شرکت‌ها صورت گرفته علاوه بر این خلأ قانونی نیز بین فعالیت ثبت شرکت‌ها و اتحادیه‌ها وجود دارد که باعث شده فعالیت‌هایی از این دست به سرعت رشد کنند. رئیس اتحادیه اضافه کرد: شکایات مکرر و مشکلاتی که این شرکت‌ها به وجود آورده‌اند و گزارش آن به دست مسئولین رسیده، دلیلی بوده‌است تا اتحادیه اتومبیل کرایه از اتاق اصناف کشور تقاضا کند تا این شرکت‌ها زیر نظر اتحادیه فعالیت نمایند. با ما در موتوتل همراه باشید.
قربانی‌خواه با بیان این نکته که این شرکت‌های اینترنتی مجوزی برای ارائه خدمات خودرویی ندارند افزود: هم اکنون هیچ کدام از این شرکت‌های اینترنتی ارائه دهنده خدمات خودرویی مجوزی از اتحادیه ندارند و تحت نظر هیچ نهادی نیستند بنابراین مردم باید مواظب باشند که در صورت بروز هرگونه مساله‌ای هیچ نهادی پاسخگوی ضرر جانی و مالی آن‌ها نخواهد بود. وی با اعلام اینکه از نظر قانون این شرکت‌ها باید از مصوبات اتحادیه پیروی کنند گفت: فعالین در هر شغل باید زیر نظر یک اتحادیه فعالیت داشته باشند تا بتوانند با توجه به نرخ اتحادیه خدمات خود را ارائه نمایند.
قربانی خواه در مورد اجاره خودروهای لوکس نیز اشاره کرد: افرادی در روزنامه‌ها آگهی می‌دهند و ماشین‌های لوکس را از مالکان اجاره می‌کنند سپس همین خودروها را با دریافت نرخ دلالی به متقاضیان اجاره می‌دهند. رئیس اتحادیه اضافه کرد: با توجه مواد موجود در قراردادها بین متقاضیان و واسطه‌ها بیش از 70 درصد این قراردادها با مشکلاتی مواجه هستند و اتحادیه عقیده دارد که تمام این خدمات باید تحت نظر اتحادیه انجام شود. وی افزود: اتحادیه نرخ خدمات اتوموبیل کرایه را از سال 92 تا به امروز تغییری نداده است که البته در ماه‌های اخیر از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست شده که این نرخ‌ها افزوده شود و این موضوع در دست بررسی است.