وندنبرینک (Vandenbrink) سازنده‌ی خودروهای سفارشی در کشور هلند است. این شرکت فراری ۶۱۲ اسکاگلیتی شوتینگ‌بریک را رونمایی کرده که ساختش ۱۰ سال زمان برده است. گرچه وندنبرینک خودروساز خیلی شناخته‌شده‌ای نیست، این پروژه واقعا موفق از آب درآمده و با خودرویی فوق‌العاده زیبا رو‌به‌رو هستیم.

ferrari 612 Vandenbrink Shooting Brake

از دور که به این خودرو نگاه کنید، خواهید گفت فراری ۶۱۲ است که به‌خودی‌خود خودرو بسیار زیبا و چشم‌نوازی استِ ولی مدل شوتینگ‌بریک صندوق‌عقبی بزرگ‌تر و نمایی بسیار زیباتر دارد. در سال ۲۰۰۹، رندرهایی از این نمونه اولین‌بار منتشر شد. از همان زمان مشخص بود اضافه‌کردن صندوق عقب بزرگ به فراری گرندتورر کار بسیار سختی است. وندنبرینک جزییات زیادی از کار خود منتشر نکرده؛ اما از تصاویر مشخص است صندوق‌عقب انحناداری برای فراری ۶۱۲ اسکاگلیتی طراحی شده و ازنظر زوایای صندوق و سقف می‌توان آن را مانند پورشه پانامرا اسپرت توریزمو ارزیابی کرد. برای سرنشینان عقب دو پنجره‌ی جدید روی سقف نصب شده که طراحی بسیار خاص و جذابی دارند. فراری ۶۱۲ در حالت عادی خودرویی با ظرفیت ۲+۲ بود؛ ولی در مدل شوتینگ‌بریک سرنشینان عقب فضای بیشتری دراختیار دارند. البته، سازنده عنوان نکرده دقیقا چه میزان به فضای داخلی خودرو اضافه شده است؛ اما از تصاویر می‌توان فهمید فضای سر عقب بزرگ‌تر شده و حالا سرنشینان عقب احساس راحتی بیشتری در ۶۱۲ خواهند داشت. 

ferrari 612 Vandenbrink Shooting Brake

فراری ۶۱۲ به پیشرانه‌ی ۵.۷ لیتری V12 تنفس‌طبیعی مجهز است که نیروی ۵۴۰ اسب‌بخاری خود را به چرخ‌های عقب انتقال می‌دهد. از‌آنجاکه این خودرو، خودرویی کاملا سفارشی است، هیچ اطلاعاتی از قیمت آن در دست نیست. فعلا نیز فقط یک دستگاه تولید شده و بنابر اعلام وندنبرینک، خودرو بعدی فقط درصورت ثبت سفارش ساخته خواهد شد.

 
 

منبع: زومیت