به عنوان دومین مدل مستقل مرسدس-ای‌ام‌جی پس از SLS، خودروی GT یک محصول اسپورت فوق‌العاده بوده و در نسخه‌ی پرچم‌دار R یک هیولای قاطع محسوب می‌شود.


با استفاده از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توربو که قدرت 585 اسب بخاری و گشتاور 700 نیوتون متری دارد، مرسدس-ای‌ام‌جی GT R احتمالاً نزدیک‌ترین چیز به یک خودروی عضلانی آلمانی است. افراد کمی به قدرت بیشتر نیاز خواهند داشت چراکه این خودرو تنها در عرض 3.6 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز 318 کیلومتر در ساعت است.


اما جی پاور حس می‌کند پرفورمنس بیشتری را می‌تواند به ارمغان بیاورد. این شرکت تیونر باسابقه چهار آپشن متنوع برای افزایش قدرت پیشرانه‌ی 8 سیلندر GT R در نظر گرفته است که بالاترین حد آن تولید قدرت 789 اسب بخاری و گشتاور 850 نیوتون متری می‌باشد.


این قدرت بیشتر از ترکیب نرم‌افزار پرفورمنس V4 و چندین اصلاح سخت‌افزاری در پیشرانه‌ی M178 به دست آمده است. از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به نصب پمپ سوخت مسابقه‌ای، پیستون‌های فورج کاری شده، توربوهای ارتقا یافته با توربین‌های بزرگ‌تر و… اشاره کرد. سیستم ورودی هوا نیز با نصب فیلترهای هوا و مبدل‌های کاتالیتیک اسپورت بهتر شده است.


جی پاور همچنین برای هماهنگی خودرو با 215 اسب بخار قدرت و 150 نیوتون متر گشتاور بیشتر اقدام به تقویت گیربکس 7 سرعته دوکلاچه نیز کرده است.


اگر قدرت 789 اسبی از نظر شما بسیار زیاد است می‌توانید کیت نرم‌افزار V3 را انتخاب کنید که قدرت 740 اسبی و گشتاور 800 نیوتون متری را ارائه می‌کند.


یک پله پایین‌تر هم نرم‌افزار V2 قرار می‌گیرد که قدرت 681 اسبی و گشتاور 770 نیوتون متری را تولید می‌کند. نهایتاً نسخه‌ی پایه‌ی V1 هم در دسترس است که باعث می‌شود پیشرانه‌ی 8 سیلندر مرسدس قدرت 641 اسبی و گشتاور 750 نیوتون متری داشته باشد.


تمامی کیت‌های یاد شده با رینگ‌های هوریکان RR فورج کاری شده و لاستیک‌های میشلین ZR20 در جلو و ZR21 در عقب عرضه می‌شوند.

 

منبع: پدال