سرانجام پس از انتظارهای فراوان نسل جدید ب‌ام‌و Z4 معرفی شد و حالا می‌توان در وب‌سایت این خودروساز Z4 موردعلاقه را ساخت. مدل پایه‌ی 4 سیلندر Z4 sDrive30i در تریم اسپورت لاین قیمت آغازین 50695 دلاری داشته که شامل 995 دلار هزینه‌ی تحویل می‌باشد. البته با انتخاب مدل 6 سیلندر Z4 sDrive M40i باید حداقل 64695 دلار بپردازید و زمانی که این مدل را با تمامی آپشن های ممکن سفارش دهید قیمت رودستر ب‌ام‌و به 74745 دلار خواهد رسید که بالاترین قیمت برای این خودروست.


Z4 sDrive M40i منحصراً با پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری توربویی عرضه می‌شود که قدرت 382 اسب بخاری و گشتاور 500 نیوتون متری دارد. این نیرو از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.


خریداران می‌توانند 6 رنگ بدنه را سفارش دهند که تنها رنگ سفید بدون پرداخت مبلغ اضافه در دسترس بوده و برای رنگ‌های مشکی، نقره‌ای، آبی و قرمز باید 550 دلار بپردازید. رنگ خاکستری فروزن هم با قیمت 3600 دلار در دسترس است. سقف نرم مشکی به‌صورت استاندارد در Z4 عرضه می‌شود اما سقف مشکی مونلایت با قیمت 250 دلاری عرضه می‌شود.


4 طرح رینگ هم قابل انتخاب است که نسخه‌های استاندارد از نوع 18 اینچی دوپره با رنگ خاکستری هستند. رینگ‌های 19 اینچی دوپره با قیمت 600 دلار عرضه می‌شوند و رنگ خاکستری، مشکی یا خاکستری سریوم را می‌توان برای آن‌ها انتخاب کرد.


با ورود به داخل کابین می‌توان 6 نوع پوشش را انتخاب کرد. تنها تریم مشکی سنساتک است که بدون هزینه در دسترس بوده و پوشش چرمی مشکی و آلکانترا قیمت 1500 دلاری خواهد داشت. پوشش‌های چرم سفید ایووری، چرم مشکی ورناسا، قرمز ماگما و کوناک هریک با مبلغ 1700 دلار در دسترس می‌باشند.


این پوشش‌های چرمی با سه تریم مشکی براق، آلومینیومی تتراگون و آلومینیومی مش همراه می‌شوند. هیچ‌کدام از تریم ها قیمت بیشتری به خریدار تحمیل نمی‌کنند.


سه پکیج سفارشی نیز در دسترس است. پکیج دستیار راننده که 500 دلار قیمت دارد شامل تشخیص عابران پیاده، هشدار برخورد از جلو، هشدار خروج از مسیر، تشخیص نقاط کور و کنترل فاصله پارک می‌باشد. پکیج پریمیوم 1400 دلاری نیز شامل صندلی‌های گرم شونده، هدآپ دیسپلی، وای فای هات اسپات، شارژ بی‌سیم گوشی و استارت از راه دور پیشرانه است. نهایتاً به پکیج اجرایی 2500 دلاری می‌رسیم که چراغ‌های جلوی LED با نوربالای خودکار، نورپردازی کابین، رنگ‌های متمایز پوشش چرمی کابین و سیستم صوتی هارمن کاردون با 12 بلندگو را به Z4 اضافه می‌کند.


تنها آپشن جداگانه‌ی این خودرو کروز کنترل فعال است که با بهای 1200 دلاری عرضه می‌شود.

 

 

منبع: پدال