به سختی می‌توان نفوذ قوای محرکه‌ی الکتریکی در کلاس پیکاپ ها را باور کرد اما به نظر می‌رسد ریویان با خودروی جدید R1T می‌خواهد چنین کاری را انجام دهد.

از زمان معرفی پیکاپ R1T و شاسی‌بلند R1S هیاهو و خبرسازی‌های زیادی پیرامون ریویان صورت گرفته است. این شرکت اخیراً شاهد سرمایه‌گذاری 700 میلیون دلاری آمازون بوده و پیش از وارد کردن پیکاپ یاد شده به خط تولید ویژگی‌های نوآورانه‌ی جالبی را نیز تدارک می‌بیند.


از یک‌چیز مطمئن هستیم و آن عدم تولید نسخه‌ی 6 چرخ پیکاپ R1T است اما این دقیقاً همان کاری است که یکی از کاربران فروم مالکان ریویان انجام داده و آن طراحی یک رندر متمایز از R1T می‌باشد که حاصل کار شباهت جذاب به فورد F-150 رپتور تیون شده توسط هنسی است. قطعاً این رندر ظاهر بسیار جذابی داشته و در صورت تبدیل شدن به واقعیت طرفداران زیادی برای خود دست و پا خواهد کرد.


جدای از اضافه شدن یک اکسل و دو چرخ دیگر شاهد میله‌ی سفارشی در بخش جلو، چراغ‌های LED روی سقف، قوس‌های گلگیر متمایز و رینگ و لاستیک‌های آفرود هستیم. ابعاد بزرگ‌تر این خودرو می‌تواند به معنی استفاده از مجموعه باتری اضافی در این پیکاپ باشد که آن‌هم یعنی قدرت و برد بیشتر.


ظاهراً سه نسخه از پیکاپ R1T تولید خواهد شد. مدل پایه دارای مجموعه باتری 105 کیلووات ساعتی و محدوده حرکتی 370 کیلومتری است. این خودرو قدرت 402 اسبی و گشتاور 560 نیوتون متری دارد. مدل بعدی که خروجی 754 اسبی و گشتاور 1120 نیوتون متری خواهد داشت از یک مجموعه باتری 135 کیلووات ساعتی و برد فراتر از 483 کیلومتر سود خواهد برد. نهایتاً به مدل پرچم‌دار با قدرت 700 اسبی و گشتاور 1120 نیوتون متری می‌رسیم که باتری بزرگ‌تر 180 کیلووات ساعتی را در خود جای داده و برد بیش از 644 کیلومتری دارد.

 

 

 

منبع: پدال